Třetího ročníku mezinárodního klání se zúčastnilo 195 závodníků ze Slovenska, Maďarska, Chorvatska, Srbska, Ukrajiny, Rumunska, Moldavska a České republiky. V této silné konkurenci se dokázali prosadit hned dva Hodoňané.

Stále lepšící se Jakub Marhefka získal ve váze do pětačtyřiceti kilo bronz, ze zlaté medaile se radoval Jakub Šimčík, který ve váze do padesáti kilo podal bezchybný výkon.

Šimčík, který hladce prošel vyřazovacími boji, se v semifinále utkal s medailistou ze srbského šampionátu Davorem Žurovičem, jehož položil na lopatky. „Jasnou převahu měl Šimčík i nad finálovým soupeřem Zalkem Horváthem z Maďarska, který sice dokázal kontratechnikou proti záhlavnímu přehozu získat čtyři body, ale navíc se již nezmohl," uvedl organizační pracovník a trenér oddílu zápasu TJ Sokol Hodonín Jiří Baják

Mladý zápasnický talent pak po vypasování svého soupeře zaútočil do pasu a křižním zvratem ho přišpendlil přímo na lopatky.

Nejmladší hodonínští zápasníci se činili v Nivnici, odkud přivezli hned devět medailí. Zlato vybojovali Lukáš Grochál, Filip Bartošík a Ladislav Letocha. Na druhém místě skončili Alexandr Harca a Martin Hvorecký. Medaili z bronzového kovu získali Dominik Kubeš, Alexandr Lucký, Filip Hořava a Denis Vrba. „O tom, že v hodonínském zápase není nouze ani o kvalitní zápasnice svědčí kromě aktuálního úspěchu Andrei Kubíkové i solidní vystoupení žákyně Viktorie Truclové, která minulý týden vybojovala na největším turnaji ženských složek v německém městě Werdau šesté místo," prohlásil Baják.

Truclová dokázala na tomto klání mimo jiné porazit na lopatky i nizozemskou šampionku Samanthu Fritzsche.