Nutno podotknout, že oba turnaje měly jak z hlediska mezinárodního obsazení, tak i zápasnické kvality, evropské parametry. O to radostnější je sdělení, že hodonínští borci na těchto kláních dokázali vybojovat devět medailí.

Do Srbska na 29. ročník Memoriálu Nikola Vukova v olympijském zápase hodonínský oddíl zápasu vyslal výpravu složenou ze členů silného žákovského družstva, které loni zvítězilo na národním šampionátu. Toto družstvo, které vedl trenér Lubomír Jurman, bylo doplněno o kadetského reprezentanta ČR Jakuba Šimčíka a juniora Vojtěcha Pauluse.

Tato volba se ukázala jako správná, neboť hodonínští zápasníci předvedli skvělé zápasnické umění a patřili k ozdobám celého turnaje, na kterém startovalo celkem 216 závodníků ze Srbska, Maďarska, Slovenska, Ukrajiny a České republiky. Ve skvělé formě se předvedl reprezentant Šimčík, který ve čtyřech soubojích neztratil jediný bod a ve váze do 71 kg získal zlatou medaili. Neméně dobrý výkon podal v kategorii žáků ve váze do 46 kg Dominik Kubeš, který si během suverénní cesty za zlatem připsal čtyři lopatková vítězství.

Jedinou prohru, a to až ve finále náročného zápasnického maratonu, který skončil po 20:00 hodině, si připsali stříbrní medailisté Alexandr Harca, Filip Bartošík a Martin Hvorecký. Na srbských žíněnkách se dařilo i Vojtěchu Paulusovi, který vybojoval bronzovou medaili.

První zářijová sobota patřila již počtvrté mezinárodnímu turnaji O pohár starosty obce Trhová Hradská v zápase řecko-římském, který se uskutečnil ve sportovní hale v Topoľníkách. Pořadateli turnaje se i letos podařilo zajistit bohatou mezinárodní účast, která zahrnovala 206 zápasníků ze Slovenska, Rakouska, Maďarska, Ukrajiny, Moldavska, Chorvatska, Srbska a České republiky.

Vedením hodonínské výpravy byl pověřen trenér první třídy Eduard Oláh, který nominoval družstvo složené z příslušníků věkové kategorie kadetů. Ani tito dorostenci nezklamali a za projevenou důvěru se odvděčili parádními výkony. Nejlépe se dařilo Tomáši Kotzianovi, který si kromě prvenství ve váze do 100 kg, připsal i rekord za nejrychlejší vítězství v turnaji, když po deseti sekundách položil na lopatky maďarského borce Leventa Póda.

Ve finále pak Kotzian rozdrtil domácího borce Martina Lavrinčíka. Ve váze do 65 kg pokračoval ve vítězném tažení Jakub Šimčík, který ve vyřazovacích bojích vybodoval na technickou převahu Moldavana Kristiana Cazacua a Chorvata Hrvoje Zirduma. Šimčíka zastavil až jeho finálový soupeř, držitel stříbrné medaile z letošního Evropského olympijského festivalu mládeže, Ukrajinec Marian Holubovskyj, který zvítězil na body. Sbírku cenných kovů pro svůj oddíl pak zkompletoval po krásných bojích ziskem bronzové medaile Martin Paulus.

Jiří Baják, organizační pracovník a trenér oddílu zápasu T.J. Sokol Hodonín