Na turnaji se představilo celkem 237 borců ze Srbska, Slovinska, Chorvatska, Maďarska, Slovenska, Ukrajiny, Rumunska a České republiky, o jejíž reprezentaci se opět zasloužili hodonínští zápasníci.

Ve velké formě se po letní přípravě, která vyvrcholila sedmidenním výcvikovým táborem, ukázal Samuel Harca, jenž vybojoval ve váze do 24 kg stříbrnou medaili. Harca hned v prvním kole porazil na lopatky po ukázkově provedené podramenní páce domácího šampiona Tamase Peku. Ve výborném výkonu Harca pokračoval i v dalších vyřazovacích bojích, ve kterých dokázal mimo jiné porazit dvanáct sedm na body i velkou naději rumunského zápasu Gabriela Lungu.

Harca neohroženě vstoupil i do souboje o zlato, ve kterém vedl již od třicáté sekundy po úspěšném záhlaváku o čtyři body nad Maďarem Alonem Gaspárem. Bohužel necelou minutu před koncem utkání se aktivně zápasící Harca, pokusil o křižní zvrat, při kterém byl fyzicky dobře připraveným maďarským borcem zaskočen a položen na lopatky.

Jako nůž máslem prošel ve váze do 42 kg vyřazovacími boji i Alexandr Lucký, který svého srbského, chorvatského i rumunského soupeře porazil na technickou převahu osm nula. Jedinou prohru Luckému uštědřil až ve finále maďarský zápasník Daniel Rafael který zvítězil po rychlém strhu a Dánské páce na lopatky.

Třetí stříbrnou medaili pro Hodonín a Českou republiku na srbských žíněnkách vybojoval ve váze do 31 kg Tibor Kubík, kterého v suverénní jízdě zastavil až finálový soupeř Srb Bence Fauzen. Velkou radost si v Srbsku udělal i Martin Hvorecký, který dokázal v početně dobře obsazené váze do 46 kg vybojovat bronzovou medaili.

Druhým turnajem, který hodonínští zápasníci využili k rozzápasení se po prázdninové přestávce, byl Memoriál Františka Červína žáků a kadetů v zápase řecko-římském, jež se uskutečnil v Havlíčkově Brodě. I na Vysočině se zápasilo mezinárodně, neboť pozvání přijali zápasníci z Ukrajiny, Německa, Chorvatska a Slovenska. Zkušení hodonínští zápasníci se nezalekli ani této silné konkurence a vybojovali hned čtyři zlaté medaile.

Ve váze do 41 kg překvapil svou suverenitou Lukáš Grochál, který všechny své soupeře položil na lopatky, přičemž ve čtyřech soubojích neztratil jediný bod. Další zlatou medaili si zaslouženě vybojoval Filip Bartošík, který ve finále váhy do 44 kg porazil Chorvata Antonia Lukače šest nula. Ve váze do 85 kg kraloval Tomáš Kotzian, který si na své konto připsal dvě vítězství na technickou převahu a jedny lopatky. V kadetské váze do 60 kg doslova vyučoval zápas český reprezentant, Jakub Šimčík, který rozdrtil na technickou převahu jak svého reprezentačního kolegu, Jiřího Čapka z Havlíčkova Brodu, tak Němce Roberta Schrödera ze zápasnického střediska ve Frankfurtu nad Odrou.

Velkou pochvalu si za předvedený výkon zaslouží i stříbrný medailista, Jakub Marhefka, který si dlouhodobě drží výbornou výkonnost a v žákovském týmu patří mezi nejspolehlivější borce. Za zmínku jistě stojí i kvalitní čtvrté místo, které na brodských žíněnkách vybojoval Zdeněk Chládek.

JIŘÍ BAJÁK