Oblíbeného mládežnického klání, které opět bylo vyhlášeno oficiálním mistrovství Vojvodiny, se zúčastnilo 301 závodníků ze Srbska, Bosny a Hercegoviny, Chorvatska, Slovinska, Makedonie, Řecka, Maďarska, Slovenska, Ukrajiny, Rumunska, Bulharska, Polska a České republiky, jež reprezentoval právě výběr hodonínských zápasníků.

Mladí Sokoli si na mezinárodním turnaji počínali jako zkušení mazáci, což nakonec vedlo k zisku jedné stříbrné, tří bronzových medailí a dvou pátých míst. „Kromě dosažených umístění jsem byl spokojený i s přístupem chlapců, kteří se nenechali rozhodit silnou mezinárodní konkurencí ani mezinárodními pravidly United World Wrestling, podle kterých může i jediná prohra znamenat vyřazení z celého turnaje," prohlásil známý hodonínský trenér Lubomír Jurman.

Největšího úspěchu ve městě Kanjiža dosáhl Alexandr Harca, který ve váze do šestadvaceti kilo vybojoval stříbro. „Saša předváděl vytříbenou zápasnickou techniku, pomocí které porazil svého čtvrtfinálového soupeře, Barnabáse Mayera ze Slovinska, na technickou převahu," uvedl organizační pracovník a trenér oddílu zápasu TJ Sokol Hodonín Jiří Baják

V semifinálovém boji se pak Harca utkal s domácím borcem Danielem Özvegym. I v tomto bouřlivém utkání, ve kterém více než pětistovka diváků hnala svého oblíbence kupředu, byl hodonínský zápasník jasně lepší a po křižním zvratu zvítězil na lopatky.

Jedinou slabou chvilku v jinak bezchybném vystoupení si Harca vybral ve finále proti maďarské jedničce Leventemu Figemu, se kterým prohrál na body.

Jedinou prohru v turnaji zaznamenali i tři bronzový medailisté Tomáš Kotzian, Filip Bartošík a Denis Lišťák. Na rozdíl od Harci však tito borci prohráli již v semifinále, což je odsunulo k boji o třetí místo.

Bartošík, který v semifinále váhové kategorie do pětatřiceti kilo prohrál s Danielem Tothem o jediný bod, si v boji o bronz dokonale spravil náladu poté, co svého soupeře Vasilijeva Natveje z Bělehradu porazil osm nula na technickou převahu.

Se svým soupeřem Ilijem Zlatičem neměl slitování v boji o třetí místo ve váze do devětatřiceti kilo ani Lišťák, který chorvatského borce položil hned v první minutě na lopatky.

Pohledné zápasnické umění s celou řadou technik vysoké bodové hodnoty předvedli na srbských žíněnkách i Martin Hvorecký a Adam Kolaja, kteří vybojovali cenné páté místo.

Třetí říjnovou sobotu nezahálely ani tuzemské žíněnky, o což se zasloužili prostějovští zápasníci, kteří uspořádali další ročník Memoriálu Gustava Frištěnského v olympijském zápasení. „I v Prostějově se zápasilo mezinárodně, neboť aktuální formu českých borců přijelo prověřit více než padesát slovenských zápasníků," řekl Baják.

Hodonínský oddíl zápasu vyslal do bojů své nejmladší závodníky, kteří na akci předváděli skvělé výkony, přičemž dokázali získat celkem osm cenných kovů. Hned čtveřice borců vybojovala zlaté medaile. Byli to Jan Kotlařík, Ondřej Horňáček, Lukáš Gregovský a Ladislav Letocha. O dvě stříbrné medaile se zasloužili Roman Žáček a Tadeáš Letocha. Na třetím místě skončili Michal Prágr a Jiří Baják. V silné konkurenci se neztratili ani Samuel Harca, Martin Vališ a Tomáš Blinka. Zmiňované trio obsadilo na Hané cennou, ale neoblíbenou čtvrtou pozici.