Na stadionu U Červených domů se představí osm veteránských týmů, hráči nejen z Hodonína, ale i z Kyjova, Dolních Bojanovic a Hustopečí se utkají o cennou trofej, společně si zavzpomínají na dávné začátky i mimořádné zápasy či úspěchy.

„Letos je to již 35 let, kdy ve městě Hodonín vznikl organizovaný hokejbal a začala se hrát první oficiální soutěž. Prvním vítězem se stalo tehdejší hokejbalové mužstvo JZD SSM Čejč. Proto letos chceme toto krásné výročí oslavit turnajem veteránů s věkovou hranicí nad pětatřicet let,“ uvedl bývalý hráč, funkcionář hokejbalu, hlavní organizátor nevšedního klání Radim Hloušek.

Na nově zrekonstruované ploše hokejbalového hřiště U Červených domků se představí osm týmů, které pořadatelé rozlosovali do dvou čtyřčlenných skupin.

Ve skupině A se utkají AHC Morávia, ASP Staropramen, TJ Bažantnice a Snipper Dolní Bojanovice, druhou skupinu B tvoří TJ Gladiators, HBK Kyjov, HBK Vlci a Agrotec Hustopeče.

Vítězové skupiny se utkají ve finále, celky z druhých míst si zahrají o bronz.

„Všechny tyto týmy tvořily v každém svém období hokejbalovou historii. Proto bych chtěl pozvat všechny bývalé hráče, funkcionáře, fanoušky a diváky hokejbalu na tento turnaj. Společně si zavzpomínáme na dávné časy,“ zve Hloušek.

Hodonínské házenkářky první barážové utkání proti Vršovicím zvládly skvěle.
Házenkářky Hodonína vstoupily do baráže jasnou výhrou, odvetu hrají ve Veselí

Začíná se v osm hodin, finálový duel je na programu v 16.20.

První oficiální hokejbalový oddíl nejen v Hodoníně, ale i v okrese vznikl 25. února 1989, jmenoval se TJ AHC Morávia Hodonín.

Hlavní podíl na zrodu hokejbalu měli především kluci z místních sídlišť. Kromě Petra Zábranského také František Šašfata, Eda Kos, Ivan Fojtík, Radim Hloušek, Jaroslav, Kolísek, Rostislav Crlík a další mladí nadšenci.

První velké zkušenosti s tímto sportem získávali hokejbaloví mušketýři na turnajích v Českých Budějovicích, Brně a Skalici.

Oddíl TJ AHC Morávia se následně rozštěpil na více hokejbalových mužstev v čele s ASP Staropramen Hodonín a vznikla okresní hokejbalová liga.

„Tímto je třeba vzpomenout i na již zesnulého Milana Kučeru, který se stal prvním předsedou hokejbalu na okrese Hodonín. Později působil i na kraji a celorepublikovém svazu. Za svou dlouholetou aktivní činnost byl odměněn oceněním Českého hokejbalového svazu,“ dodává Hloušek.