hokejbalisté Sudoměřic si po domácích vítězstvích 7:1 a 6:4 vytvořili dobrou výchozí pozici. K postupu do třetího finále v řadě však ještě chybí poslední krok. „Vedeme 2:0 a jsme rádi. I když ty výsledky o tom moc nenapovídají, ale bylo to velmi těžké,“ řekl sudoměřický kapitán Petr Věchet.

Domácí rozhodli první semifinálové utkání během tří a půl minuty, kdy se dvakrát trefil Jurásek a jednou Kosík s Londarevem. Tím také vyhnali z letohradské branky Poláčka, kterého pak nahradil Matyáš. Ve 24. minutě ukončil Komendovu zápas a půl dlouhou neprůstřelnost Kvaizar, jenž snížil na 1:4. Poté navíc přišli Sudoměřičtí o kanonýra Juráska, která byl vyloučen za naražení na mantinel na pět minut a dokonce utkání. Třetí část hry opět patřila domácím, kteří navýšili zásluhou dvou branek Dinky a jedné kapitána Petra Věcheta na konečných 7:1.

Sudoměřicím skvěle vyšla taktika, jež spočívala zejména na zabezpečené obraně. Hosté začali nedělní utkání lépe a ve 2. minutě využili přesilovku pět na tři Ženíškem. Domácí však do konce první třetiny otočili výsledek Juráskem a Milanem Hujsou. Rozhodovalo se tentokrát ve druhé patnáctiminutovce. Ve 20. minutě zvyšoval Miroslav Věchet dvěmi brankami na 4:1, čímž poslal gólman Poláčka opět na střídačku. Hosté sice snížili Ondřáčkem. Poté však přidal další dva góly Jurásek (hattrick). Následovalo další střídání letohradských gólmanů. Ve 25. minutě hosté v oslabení snížili na 3:6.

Do třetí části naskočili Letohradští s cílem zvrátit výsledek, ale proti byl zejména domácí brankář Komenda (jednou mu pomohlo i břevno). Hostům se tak podařilo snížit až ve 43. minutě, poté co hráli dvě minuty šest na tři. „Myslím si, že hrajeme dobrý hokejbal. Ale dáváme soupeři hodně šancí k tomu, aby se vracel do hry. Je to trošku o disciplíně. Musíme na tom zapracovat. S vítězství jsme spokojeni.

I předvedená hra je dobrá. Ale série ještě nekončí,“ uklidňuje vítěznou euforii Petr Věchet. Sudoměřičtí tak jedou do Letohradu s dvou zápasovým náskokem a mohou postoupit už v sobotu večer. „Půjdeme dál, budeme bojovat. Chceme si splnit sen,“ nastínil plány sudoměřický kapitán Petr Věchet. Oním snem je mistrovský titul.