Po úvodní výhře 3:2 nezvládli druhý duel, před vlastním publikem padli 1:2 a na Vysočinu o víkendu míří za nerozhodného stavu 1:1.

„Dva roky po sobě nás Jihlava zastavila, teď uděláme všechno pro to, aby to letos byla jinak. Z domácích zápasů se poučíme, dobře potrénujeme a půjdeme na to znovu,“ říká kapitán HBC Hodonín Michal Rapant.

Celek ze Slovácka v nedělním duelu sice soupeře přestřílel 42:22, v zakončení se ale soužil. Domácí promarnili spoustu přesilovek, nevyužili ani dvojnásobnou početní výhodu, ve které se vyrovnaný zápas lámal.

„V prvním zápase jsme byli produktivní. Šance, které jsme měli, jsme z osmdesáti procent využili. Druhé utkání rozhodly přesilovky. Znovu se potvrdilo pravidlo, že když nevyužiješ pět na tři, nevyhraješ,“ prohlásil Rapant.

Vítězná sestava ŠK Hodonín, která vyhrála KP 1 a postupuje do druhé ligy. Zleva stojící: Lukáš Cerulík, Martin Kladňák, Roman Pešák, Marek Skočík, Filip Taptič, Ondřej Havelka, Tomáš Vlčko. Zleva sedící: Michal Provazník, Bronislav Ling, Petr Trávníček.
Přelomový úspěch šachistů z Hodonína, slaví historický postup do druhé ligy

Hosté se ujali ve 4. minutě, kdy Ileček propálil domácího gólmana Pomajbíka. Hodonín však ještě v první třetině výsledek srovnal.

Přihrávku Dominika Tótha zužitkoval mladík Švec. Jihomoravané mohli výsledek v prostřední části překlopit na svoji stranu, šance ale nevyužily, a tak přišel na začátku třetí třetiny trest. Jihlava šla po trefě Hlavatého do vedení a těsný náskok již nepustila.

Branky mazáků Peše, Hübla a Helešice z úvodního duelu tak byly rázem zapomenuty.

Vyrovnaná je i série Sudoměřic a jihlavských Flyers. Zatímco první zápas díky přesným zásahům Janíka, Drgoně a Krajsy a skvělým zákrokům brankáře Kučery ovládli hosté od slovenských hranic, odvetu lépe zvládli borci z Vysočiny, kteří zdolali Sudoměřice 4:2.

Další dva zápasy se o víkendu hrají v obci na Hodonínsku.

Semifinále 2. hokejbalové ligy, skupina jih - 
1. zápas: HBC Hodonín - SK Jihlava 1:2 (1:1, 0:0, 0:1), stav série: 1:1.
Branky a nahrávky: 15. Švec (D. Tóth) – 4. Ileček, 33. Hlavatý. Rozhodčí: Hozák, Kralovič. Vyloučení: 3:7. Bez využití. Diváci: 184. Střely na branku: 42:22.
1. zápas: HBC Hodonín - SK Jihlava 3:2 (1:1, 2:0, 1:1)
HBC Flyers Jihlava - SK Sudoměřice 4:2 (1:1, 2:0, 1:1), stav série: 1:1.
Branky a nahrávky: 9. Pospíchal (Port, Adam), 19. Brázda (Pospíchal, Pometlo), 20. Jobák (Pometlo), 44. Zelený (Port) - 8. Pokovič (Hujsa, Mikula), 43. Krajsa (Mikula, Kovalovský). Rozhodčí: Chytil, Ščudla. Vyloučení: 4:3. Využití: 2:1. Diváci: 76. Střely na branku: 34:29.
1. zápas: HBC Flyers Jihlava - SK Sudoměřice 0:3