Kyjovští hokejbalisté se po letech strávených v okresní lize těší na nové soupeře, prostředí i zážitky. „Moravská liga má vysokou úroveň a bude pro naše hráče velkou zkušeností. Můžeme se těšit na zápasy s celky Brna, Hodonína, Hustopečí, Jihlavy, Jundrova, Přibyslavic, Tišnova a Třebíče," říká vedoucí hokejbalového centra mládeže HBK Kyjov Martin Vaculík.

Slovácký celek jde do nové sezony s odhodláním a cílem postoupit do závěrečného play off. „Samozřejmě jako nováček máme ze soupeřů také respekt, ale rozhodně do žádného utkání nepůjdeme předem poražení," prohlásil Vaculík. První tým Kyjova doplní také šikovní dorostenci a úspěšní odchovanci.

Zatímco muži se představí v rámci jižní Moravy, ženy premiérově čeká celorepubliková soutěž. Nejvyšší hokejbalová liga se bude hrát v královském městě vůbec poprvé. „Barbíny se dosud prezentovaly ve východočeském přeboru. Je to velký úspěch, ale zároveň obrovská zodpovědnost," říká Vaculík.

Kyjovská děvčata narazí na Slavii Praha, Českou Třebovou, Pardubice, Plzeň, Písek

a Beroun. „Všechny tyto týmy hrají nejvyšší soutěž již několik let a Kyjov je v soutěži nováčkem," připomíná Vaculík.

Barbíny si ale jdou jasně za svým. Letní přípravu začaly v polovině letních prázdnin a nyní pilují techniku. „Soutěž se hraje turnajovou formou a jedna z akcí seč uskuteční také na našem domácím hřišti městského stadionu v Kyjově," informuje Vaculík.

Hráčky Kyjova berou novou soutěž jako výzvu, strach z porážek ale nemají. „Víme, že to nebude vůbec jednoduché. Jsme si vědomy kvality soupeřek, ale připravovaly jsme se poctivě a nyní to chceme prodat," uvedla kapitánka Pavla Chytilová. Podle ní mají ženy Kyjova divákům co nabídnout. „Přijďte nás podpořit na turnaj do Kyjova. Návštěvy nebudete litovat. Atmosféra při zápasech žen je neskutečná a jistě si ji užijete i vy," dodala Chytilová.