„Uplynulý rok byl ve znamení vzestupu našeho klubu a celého kyjovského hokejbalu. Všechny naše věkové kategorie zaznamenaly velké zlepšení, s ním přišly i úspěchy," říká jeden z trenérů HBK Kyjov Martin Vaculík.

Nejmladší hráči kategorie minipřípravka se stále více prosazovali od začátku sezony a bylo jen otázkou času, kdy ovládnou některý ze soutěžních turnajů. Nakonec se jim to povedlo doma před svými fanoušky, což byla odměna za jejich tvrdou práci. Třešničkou na dortu bylo druhé místo na turnaji v Brně, který se konal v rámci veletrhu Sport life.

Kyjovská přípravka odstartovala svoji premiérovou sezonu sérií tří turnajů, v nichž se dokázala prosadit. „Hra na celé hřiště je náročným přechodem mezi oběma kategoriemi, ale kluci to zvládli skvěle," pochválil šikovné mladíky kouč Kyjova.

Novou posilou do trenérských řad je Radovan Löffler, který společně s Martinem Vaculíkem vede obě nejmladší věkové kategorie.

Mladší žáci HNK Kyjov získali titul přeborníka Jihomoravského kraje a vybojovali si tak postup do závěrečného turnaje mistrovství České republiky, kde skončili na osmém místě. „Šampionát v Ostravě byl pro hráče velkou zkušeností a zvláště nepřízeň počasí zhatila ambice týmu na lepší umístění," pronesl Vaculík.

Starší žáci svoji sezonu odstartovali skvěle. Po třech soutěžních turnajích vévodí celkové tabulce a jasně dominují s celkovým skóre 54:7. „Tato kategorie má od začátku sezony nového kouče Tomáše Kordulu, který si lepší start do své trenérské kariéry nemohl přát," řekl Vaculík.

Mladší dorostenci Kyjova hrají druhou sezonu v řadě nejvyšší extraligovou soutěž. První polovina vyšla mladým Jihomoravanům skvěle. Na podzim slovácký celek ztratil jen čtyři body z deseti utkání a vyhrál svoji kvalifikační skupinu. Kyjovští hokejbalisté postoupili z prvního místa do jarní části soutěže mezi osm nejlepších týmů České republiky. Na jaře se tak mohou porvat o titul mistra republiky. „Ovšem nebudou to mít vůbec jednoduché. Vždyť soupeřem jim budou takové celky, jako jsou Praha, Plzeň, České Budějovice, Dobřany, Ústí n. Labem, Pardubice a Hradec Králové," připomíná Vaculík. „Svěřencům trenéra Pavla Šedíka ovšem budeme v náročné cestě za titulem držet palce," přidal.

Hrající kouč Pavel Šedík vede také první tým. Muži Kyjova po skvěle odehrané základní části došli v play-off až do semifinále, kde jim byl nad jejich síly tým Hodonína. Stále se zlepšující výkony potvrdili i v podzimní části okresní soutěže, když jarní vyřazovací boje si jistě nenechají ujít.

Kyjovský klub ovšem nemá pouze týmové, ale i individuální úspěchy. Hned čtyři hráči reprezentovali Českou republiku na mistrovství světa v Bratislavě. V kategorii do šestnácti let nastoupili Aleš Kmenta a Matěj Fraňo v elitním prvním útoku. Kyjovská lvíčata vybojovala cenné bronzové medaile. „Je to krásný pocit pro trenéra a obrovská motivace pro hráče pokračovat a zdokonalovat se," říká Vaculík.

Další dvě kyjovské naděje Lukáš Toman a Tomáš Pichler nastoupili v kategorii do čtrnácti let proti reprezentaci Slovenska. Zápas se jim povedl, mladí Češi zaslouženě vyhráli 2:1. „Tato věková kategorie svůj turnaj ještě nemá, nicméně dvouletá nominační cesta do reprezentačního týmu je neminula," uvedl Vaculík.

Ten přiznává, že v letošním roce 2015 by kyjovští hráči chtěli na loňské úspěchy navázat a ještě nějaký vavřín přidat. „Nebude to sice jednoduché, ale uděláme všechno proto, abychom se nemuseli za naše výkony stydět," prohlásil Vaculík. „Město Kyjov je díky hokejbalu velmi dobře známé, proto chceme hranice posunout na mezinárodní úroveň. Bude to těžká práce, ale to je přesně to, co nás baví," dodal jeden z kyjovských trenérů.