Rigum se na letošní titul tolik nenadřel. Obhájci trofeje, TJ Gladiators, se totiž nepřihlásili a další týmy neměly takovou kvalitu a tolik zkušeností, aby mohly tradičnímu vítězi a nejúspěšnějšímu účastníkovi oblíbené okresní soutěže konkurovat. Áčko Rigumu sice v úvodních dvou finálových duelech prohrávalo, ale pokaždé dokázalo výsledek otočit. Překvapení nepřinesl ani závěrečný duel, po kterém Hlavačka, Mráz, Zetocha, Jánoš, Hübl a další borci zvedli nad hlavu trofej určenému nejlepšímu týmu okresky. „Z dalšího titulu máme samozřejmě radost, ale letos nám chybělo více kvalitnějších soupeřů. Mladí kluci se ale na nás dotahují. Oni se budou narozdíl od nás pouze zlepšovat," prohlásil kapitán mistrů Petr Jánoš.

Rigum A rozhodl třetí finálový duel v prostřední části, kterou vyhrál 6:2. Závěrečná třetina už se dohrála pouze z povinnosti. „Výsledek vypadá sice jednoznačně, ale soupeř nám to zadarmo nedal. Béčko spoléhalo na rychlé protiútoky a jelikož mi toho máme dost za sebou, síly nám postupem času ubývaly. Chtěli jsme sérii ukončit ve třetím zápase, což se nám povedlo," pravil Jánoš.

Letošní finálová série nenabídla tak vyhrocené duely jako v předchozích letech. Emoce scházely hlavně divákům, kterých zdaleka nebylo tolik jako při vypjatých loňských bitvách. „To je celý náš fanklub? Za rok si snad budeme fanoušky platit," vtipkoval člen vítězné party Lukáš Vojáček.

Souboj dvou týmů s názvem Rigum prostě nelákal. „Finále nebylo tak vyhecované jako v předchozích letech. Ale na druhé straně všechny zápasy byly vyrovnané. Zlom přišel hned v prvním utkání, kdy jsme prohrávali 0:3, ale výsledek jsme otočili a nakonec jasně vyhráli," řekl Jánoš. „Druhý duel byl vyrovnaný, rozhodla ho střela v závěru prodloužení. Poslední střetnutí už bylo jednodušší," přidal.

Béčko Rigumu se snažilo favorita potrápit, ale mladý tým srážela mizerná koncovka a chyby v defenzivě. „Hráčům nemám co vytknout. Všichni makali na sto procent, bylo na nich spolehnutí. K soutěži přistupovali po celý rok zodpovědně, žádné problémy jsem řešit nemusel. Kluci jsou dobrá parta, která zaslouží pochvalu," prohlásil kapitán poraženého finalisty Roman Jurenka.

Podle něj rozhodly sérii zkušenosti a hra v útočném pásmu. „Hráli jsme hodně složitě. Navíc jsme nedokázali k protivníkovi rychle přistupovat, soupeř dobře kombinoval a po pěkných akcích nám dával branky," řekl Jurenka.

I když se mladíci snažili, museli se nakonec spokojit s druhým místem. „Stříbro bereme. Oproti loňskému roku jsme si o jednu příčku polepšili. Za rok bychom mohli znovu zabojovat o titul. Uvidíme, zda tým zůstane pohromadě," uvedl Jurenka.

Mistři ani vicemistři žádné oslavy na sobotu večer neplánovali, a tak krátce po závěrečném hvizdu dvojice rozhodčích a předání pohárů to v sobotu večer na hřišti U Červených domků na pořádnou jízdu nevypadalo. „Slavit budeme stejně jako každý rok. Nic ale naplánované nemáme," pronesl Jánoš. „Druhé místo zapijeme, ale asi až za dva týdny," přidal Jurenka.

Nejlepším střelcem play-off se stal Martin Miklík. Hodonínský hokejista, který v letošním ročníku okresní hokebalové ligy oblékal dres Rigumu C, nastřílel ve vyřazovacích bojích deset branek. Nejproduktivnějším hráčem byl Lukáš Hlavačka. Ten zaznamenal v sedmi zápasech patnáct bodů za sedm gólů a osm asistencí. Cenu pro nejlepšího brankáře obdržela opora vítězného týmu Jiří Čtvrtníček.

Okresní hokejbalová liga

3. finále: HBC Rigum Hodonín B – HBC Rigum Hodonín A 4:8 (0:1, 2:6, 2:1), konečný stav série: 0:3.

Branky: 25. a 30. Jan Švagerka, 37. Jakub Sajdl, 39. Roman Veselý – 13. a 22. Tomáš Zetocha, 16. Tomáš Hübl, 19. Lukáš Hlavačka, 22. Petr Krupica, 26. Jan Liščinský, 29. Tibor Janás, 39. Zdeněk Hlavačka.

Rozhodčí: Orság, Kucián. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:2. Diváci: 50.

Rigum B: Antoš (I. Jurenka) – Kovář, M. Švagerka, Kulyk, Trecha, Michalčík, Mrkývka, Navrátil, Z. Švagerka, J. Švagerka, J. Sajdl, M. Sajdl, Mikuláček, Veselý, R. Jurenka, Blaha.

Rigum A: Čtvrtníček – Hanuš, Zetocha, Janás, Jánoš – Helešic, Hübl, L. Hlavačka – Mráz, Mohyla, Z. Hlavačka – Liščinský, Vojáček, Krupica.