„Kladno bylo v první třetině lepším týmem. Přehrávalo nás snad ve všem. Od druhé periody jsme však otěže zápasu převzali my. S výkonem i výsledkem jsem spokojený,“ řekl trenér Sudoměřic Zdeněk Jurásek.

Hostující hokejbalisté otevřeli skóre utkání v sedmé minutě. Sudoměřice se však po první třetině a po gólu Jarolína z půlky hřiště nastartovaly. O výhře domácích totiž rozhodla závěrečná třetina, ve které vsítili dvě branky.

SK Sudoměřice - Kladno 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Branky: 18. Jarolín, 34. Kaluža mladší, 54. Ma. Hujsa – 7. Pražák. Diváci: 100.


„Jsem rád, že jsme od druhé přestávky byli lepší. Hráči si začali po vyrovnávajícím gólu více věřit a v poslední třetině jsme vítězství urvali,“ pokračoval kouč Jurásek. „Klukům jsem o přestávce říkal, že šance přijdou, ale musíme si je připravit a pak hlavně proměnit. Taky zvýšit aktivitu, protože jsem věděl, že tempo, které Kladno nastavilo, nevydrží celé utkání,“ dodal trenér.

Výhru Sudoměřic zpečetil minutu před koncem Martin Hujsa, který navýšil na konečných 3:1. Veledůležitou branku na 2:1 vsítil při přesilové hře útočník Jan Kaluža mladší. „Napřáhl jsem, vystřelil, a ono to tam zapadlo,“ popsal Kaluža mladší.