„Začátek utkání nám utekl. V rozmezí dvanácti minut jsme dvakrát inkasovali. Přitom šancí jsme měli dost,“ byl si vědom asistent trenéra Mário Dinka.

Hráči Letohradu se poprvé radovali v šesté minutě, kdy po chybě domácí obrany zůstal před Ternou osamocený Lux, jenž neměl problém zakončit. „Myslím si, že o vítězství hostů rozhodly přesilovky, které měli velmi dobře propracované. Naopak my jsme opět ani jednu nevyužili,“ řekl gólman David Terna.

Ten z rodinných důvodů v minulých utkáních nenastoupil. Jeho nástupcem se tak stal Jonáš Grufík z Opavy, který ale v neděli do důležitého klání nezasáhl. „Doma jsem si to nějak zařídil, aby mě na zápas pustili,“ smál se Terna, kterému se v letošním roce narodila dvojčata. Brankář Terna však přiznal, že trochu vyšel ze cviku, ale chytat nezapomněl. „V neděli to nebylo ono. Chtělo by to zase pár tvrdých tréninků,“ ví gólman.

Naději domácím hokejbalistům vzal sok z Letohradu hned po první přestávce, když Věchet navyšoval na 3:0. „Stejně jako v minulém utkání jsme se nedokázali střelecky prosadit. Místo toho, abychom hráli jednoduše, tak si to komplikujeme. Příležitosti, které si vytvoříme před bránou, neproměníme,“ byl zklamaný Dinka.

Domácí celek ale do závěrečné části vstoupil aktivněji, za což byl odměněn gólem. Jenže tři minuty před koncem znovu udeřili hosté, kteří si po razantní střele Luxe zajistili konečnou výhru 4:1. „I když jsme prohráli, není ještě nic ztraceno. Budeme ale muset vyhrát všechny zápasy, co nás teď čekají,“ řekl Terna.

SK Sudoměřice - Letohrad 1:4 (0:2,0:1,1:1)
Branky: 33. Jan Kaluža mladší – 6. a 42. Ondřej Lux, 12. Zdeněk Král, 18. Miroslav Věchet
Vyloučení: 3:4
Využití: 0:1
V oslabení: 0:0
Střely na bránu: 26:19
Diváci: 59