K triumfu nad Kovodemontem celku z Hodonínska pomohl také známý hokejista Martina Hujsa. Útočník Nových Zámků opět po roce navlékl sudoměřický dres a po boku tradičních parťáků slavil nejen jednoznačnou výhru, ale hlavně extraligovou záchranu. „Těší mě, že kluci ihned po mém příchodu mákli a zvítězili. Samozřejmě bych si radši zahrál čtvrtfinále play-off, ale důležitá je záchrana,“ ví bývalý hráč Skalice, Slovanu Bratislava nebo Litvínova.

Hujsa překvapivě nenastoupil v první útočné formaci, ale postavil se do obrany vedle Kudláče. „Hrálo se mi dobře, ani jsem se nezpotil. Soupeř byl dobrý, takže jsem si mohl taky zaútočit,“ usmívá se Martin Hujsa.

Sedmatřicetiletý hokejista se sice mezi střelce nezapsal, spoluhráče ale zásoboval klidem a přesnými přihrávkami. „Gól nedal, ale bylo vidět, že to má pořád v ruce,“ chválil posilu sudoměřický trenér Zdeněk Jurásek.

Jihomoravany v důležitém střetnutí proti Mostu nerozhodila ani rychlá branka Krajíčka, který už v 5. minutě překonal Ternu. Domácí odpověděli vyrovnávací trefou kapitána Kaluži. Sudoměřice duel rozhodly v přesilovkách. Nejprve početní výhodu proměnil Konderla, vzápětí hákování Krajíčka potrestal mladík Fraňo.

Závěrečná část se změnila v domácí exhibici. Hosté nestíhali, zbytečně faulovali a za své prohřešky oprávněně pykali. Naopak sudoměřičtí hokejbalisté tvrdě trestali zaváhání Severočechů.

Na 4:1 zvýšil ve 33. minutě Dominik Tóth, za rozhodnutého stavu přidal svůj druhý gól Fraňo a triumf slováckého celku pečetil Navrátil. „Řádily hlavně mladé pušky. Myslel jsem si, že je budu muset svázat lepicí páskou ke střídačce, jak byli kluci natěšení,“ hlásil dobře naladěný vedoucí domácího mužstva Jan Kaluža starší.

Most se na výraznější odpor nezmohl. „Spokojenost je velká. I když jsme brzy prohrávali, rychle jsme srovnali a od té doby jsme byli o jednu třídu lepší. Soupeře jsme jasně přehráli, nakonec jsme mohli vyhrát ještě vyšším rozdílem,“ říká Jurásek.

Jeho tým letošní sezonu dohraje v klidu. „Do Rakovníka dám některým klukům volno a sám se nasadím,“ plánuje Jurásek.

Horší než desátí už být Sudoměřičtí nemohou. Do baráže půjde Most nebo Rakovník.

Hokejbalová extraliga, play-out:

SK Sudoměřice – HBC Kovodemont Most 6:1 (1:1, 2:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 11. Jan Kaluža (Kudláč, Mil. Hujsa), 26. Tomáš Konderla (Mišík), 28. Matěj Fraňo (M.Tóth), 33. Dominik Tóth (Fraňo), 38. Matěj Fraňo (Skyba, D. Tóth), 39. Jakub Navrátil (Chovanec, Helešic) – 5. Krajíček (Lulák, Novák). Vyloučení: 6:8, navíc Navrátil (Sudoměřice) a Novák (Most) 10 minut OT. Diváci: 100.

Sudoměřice: Terna (Brdečka) – D.Tóth, Kudláč, Mar. Hujsa, Liška, M.Tóth, Mišík – Kalužo, Fraňo, Kmenta, Skyba, Mil. Hujsa, Konderla, Chovanec, Helešic, Havlík, Navrátil.
Most: Brém ( Dvořák) – Koudelka, Valenta, Lulák, Dobrý, Böhm – Krajíček, Novák, Drenčilo, Citytizy, Švancar, Bruštík.