Hosté, kteří na domácího gólmana Šimaru vyslali pouhých čtrnáct střel, napínavou bitvu rozsekli v čase 43:39. „Jsou to pro nás nesmírně důležité body,“ uvědomuje si vedoucí sudoměřického mužstva, Jan Kaluža starší.

Slovácký celek na hřišti Letohradu vyvrátil předzápasové prognózy a ukázal, že s ním musejí soupeři počítat. „Kluky musím za výkon pochválit. I když byli domácí místy lepší, hráči zápas neskutečně odmakali. Dlouho jsme drželi bezbrankovou remízu. I když jsme ve třetí třetině inkasovali branku, obětavostí a vůlí jsme zápas dovedli do vítězného konce,“ těší Kalužu.

Hokejbalisté Sudoměřic zvládli úvodní domácí duel a s Ústím nad Labem po velkém boji zvítězili 3:2.
Sudoměřice zdolaly Ústí nad Labem. Tři body domácím vystřelil Kaluža

Extraligoví Jeleni se opírají především o výkony výtečného brankáře Šimary, který i tentokrát Východočechy několikrát podržel. Na druhé straně skvěle chytal Terna, a tak diváci na první gól čekali více než dvě třetiny. Padesátka fanoušků viděla oboustranně zajímavý a svižný hokejbal. Více vyložených šancí měli domácí, i hosté však několikrát zahrozili.

Domácí celek byl za svoji aktivitu odměněn až ve 37. minutě, kdy Faltusovu přihrávku zužitkoval Běloušek. Jihomoravanům pomohlo držení Adamce, po kterém šel obránce Letohradu za katr. Hosté početní výhodu zvládli a po spolupráci kapitána Michala Tótha a Kaluži udeřili. Spolehlivého Šimaru překonal obránce Liška.

Zkušený zadák se podílel i na vítězném gólu. Sudoměřická opora přihrála Dominiku Tóthovi, který dostal míček do sítě a završil obrat. Hokejbalisté Letohradu se v hektickém závěru snažili urvat alespoň bod, hosté už těsný náskok ubránili. Nic na tom nezměnilo ani současné vyloučení Michala Tótha a Lajčiaka. Kaluža a spol. se v extraligové tabulce po druhé výhře v řadě posunuli na třetí místo tabulky. Svoji pozici mohou vyšperkovat už ve čtvrtek, kdy doma hostí pražské Kovo. Sváteční duel začíná v patnáct hodin.

Hokejbalová extraliga, 3. kolo -
SK Hokejbal Letohrad – SK Sudoměřice 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 37. Ondřej Běloušek (Faltus) – 41. Jozef Liška (M. Tóth, Kaluža), 44. Dominik Tóth (Liška).
Rozhodčí: Prudík, Černý. Vyloučení: 3:3. Využití přesilovek: 0:1. Diváci: 50. Střely na branku: 22:14.

Letohrad: Šimara (Šupík) – Adamec, Anýž, Teplý, Böhm, Vychytil, Krejsa, Lajčiak, F. Lux – Halbrštát, J. Lux, Košťál, Cvejn, Hejtmánek, Věchet, Běloušek, O. Lux, Holec, Faltus.
Sudoměřice: Terna (Krýsa) – Kudláč, Liška, Studénka, Toman, D. Tóth, M. Tóth, – Fraňo, Kaluža, Svoboda, Nohál, Havlík, Navrátil, Helešic, Pichler, Hájek, Slanina.