Do druhého jarního duelu vstoupili už od začátku lépe hosté z Hradce Králové. Ti po první třetině vyhrávali 2:0. „Vstup do utkání byl z naší strany špatný. Neproměnili jsme několik šancí, navíc máme velmi mladý kádr, a zkušenost a vyhranost tam prostě chybí,“ řekl k zápasu Kaluža starší. Sudoměřice dokonce hrály pětkrát přesilovku, ale ani v jednom případě neskórovaly.

Gólový zápis domácích přišel až ve druhé třetině. „Situace před bránou hostů jsme řešili špatně. Navíc jsme málo stříleli. Po první obrátce nám to tam dvakrát spadlo, ale to bylo vše. Místo toho, abychom vyrovnali a byli v psychické pohodě, dostali jsme třetí branku,“ pokračoval Kaluža starší, který byl z výkonu hráčů zklamaný.

Gólmanská jednička David Terna z rodinných důvodů nemůže týmu pomoct a místo něj naskakuje mladý Jonáš Grufík, který je v Sudoměřicích na střídavý start z Opavy. „Je mladý a šikovný, ale potřeboval by se více vychytat. Měl pěkné zákroky, ale bohužel dva góly byly z větší části jeho,“ dodal vedoucí Sudoměřic.

Přípravu přes pauzu měly Sudoměřice více než dobrou. „Na trénink chodilo hodně kluků. Deset, dvanáct nás chodilo stabilně, což si myslím, že je slušná účast na neprofesionální sport,“ řekl Kaluža starší, kterého trápí, že hráči nezakomponují věci z tréninků i do hry.

„Začátek odvet jsme si značně zkomplikovali. Naším jediným cílem teď je porazit Letohrad a doufat, že se naladíme na vítěznou vlnu, protože nás ještě čekají hratelná utkání, po kterých bychom mohli zasáhnout do bojů play-off,“ zakončil Kaluža starší.