Stovka diváků viděla opět atraktivní hokejbal a ofenzivní střelecké hody. Žádné obranné manévry se opět nekonaly. Již po třech minutách hry to bylo 1:1. Obě branky navíc padly v oslabení. CSKA poslal do vedení prudkou střelou Korčák, Rigum odpověděl gólem Salajky, který překonal jinak bezchybného Sentešiho zpoza branky.

Ve zbytku první části si šance vytvořily obě mužstva, ovšem skóre se již nezměnilo.

CSKA se povedl i vstup do prostřední části. Přesilovou hru využil agilní centr Helt. Na rozdíl dvou branek zvyšoval v závěru druhé třetiny Teplanský. Ten dotlačil míček za záda bezmocného Jurenku.

„Bylo to takové horší. Hráli jsme nedisciplinovaně a nedodržovali základní pravidla hokejbalu. Každý hráč si musí držet nějakého protihráče. Dneska to bylo z naší strany odevzdané. Rozhodla nedisciplinovanost a hrubé individuální chyby,“ řekl po zápase zklamaný obránce Rigumu Zdeněk Hlavačka.

Závěrečná část třetího finále se zvrhla v exhibici mužů ve žlutých dresech. Kanonádu řídil hlavně první útok CSKA. Jeho údery určovaly tempo hry, a to bylo zběsilé. Čtvrtý gól přidal v 37. minutě Petrovič, který dokonale využil špatného střídání soupeře. O minutu později zvyšoval na rozdíl čtyř branek Krajsa.

Gólman Rigumu Jurenka se z finálové pohádky dostal do nepříjemného hororu. Obrana ligového béčka vůbec nefungovala. „Konec už jsme vypustili. S kluky jsme si řekli, že se budeme šetřit na ten zítřejší zápas,“ poznamenal Hlavačka.

Jeho spoluhráči mohli ve třetí třetině několikrát snížit. Na výborného Sentešiho ovšem Novotný s Hüblem nevyzráli. V závěru zápasu upravil na hrozivých 6:1 Valovič.

„Pokud chceme uspět, tak musíme zlepšit individuální přístup. Každý hráč si musí uvědomit, že je to finále a podle toho se také zařídit,“ dodal Hlavačka.

Finálová série pokračuje v neděli. Čtvrtý zápas začíná na stadionu U Červených domků v 16.00.

SK CSKA Hodonín – HBC Rigum Hodonín B 6:1 (1:1, 2:0, 3:0), stav série 2:1 na zápasy

Branky: 2. Korčák, 18. Helt, 27. Teplanský, 37. Petrovič, 38. Krajsa, 44. Valovič – 3. Salajka