3:4, 2:3 a 3:5. Zápasy předních okresních týmů, hodonínských Gladiators a Dolních Bojanovic, jsou vždy zárukou kvalitní a zajímavé podívané. Diváci, kteří si v sobotu po obědě našli cestu k Červeným domkům, určitě svého rozhodnutí nelitovali. Za krásného jarního počasí se totiž hrál atraktivní duel, který připomínal blížící se vyřazovací boje. „Už to hodně připomínalo play off. Bylo to tvrdší a rychlejší,“ řekl kapitán Snipers David Vymyslický.

„Byl to dobrý zápas. Hrál se hodně kvalitní hokejbal,“ souhlasil nováček v dresu Gladiators Matěj Charvát. Toho do kádru posledního finalisty přilákal Marek Svoboda. „Znám se sním už dlouho. Nabídl mi to a já souhlasil,“ uvedl Charvát. Společně s ním nastoupili za Gladiators i Jakub Sajdl a Martin Vyrůbalík. Dres Dolních Bojanovic zase oblékl Drtič Branislav Rehuš.

V úvodu utkání měli jasně navrch Gladiátoři. Domácí tým poslal do vedení zadák Hozák, který přesnou ranou překonal bezmocného brankáře Šafránka. Než se Dolní Bojanovice probraly, prohrávaly už o dvě branky. Premiérovou trefu v dresu Gladiators zaznamenal Charvát.

Snipers dlouho tahaly za kratší konec, s posíleným soupeřem si příliš nevěděli rady. Dolní Bojanovice se branky dočkaly až ve 12. minutě. Přihrávku Branislava Rehuše zužitkoval mladší bratr Juraj.

Gladiátorům inkasovaná branka nevadila. Naopak v prostředí části zlepšili pohyb, zvýšili důraz a hlavně přidali další góly. Na začátku druhé třetiny vymyslel třetí branku Hynšt, který míček ideálně naservíroval na osamoceného Vjazanka.

Pak o sobě dali věděl i známí hokejisté. Sajdl si v úniku pohrál s obranou Bojanovic i brankářem Šafránkem a míček pohodlně zasunul do odkryté branky. Nejhezčí akce zápasu se ale zrodila ve 28. minutě. Obránce Chotaš ve vlastním oslabení uvolnil Vyrůbalíka, který si na modré čáře pohrál s Lorencem, následně si vychutnal i gólmana soupeře a podobně jako Sajdl poslal míček do prázdné branky.

Dolní Boajnovice začaly hrát až nepříznivého stavu 1:5. Snipers si vypracovaly ve zbytku utkání řadu šancí, ale brankář Vodrážka chytal skvěle. Proti dorážce Juraje Rehuše a pokusu Lelky však neměl nárok.

Dolní Bojanovice se v závěru snažili duel zdramatizovat, ve hře bez brankáře však mohly ještě jednou inkasovat. Hozák v posledních vteřinách jen těsně minul prázdnou branku.

„Je to dobré, vyhráli jsme,“ usmíval se mladík Charvát. Junior SHK Hodonín si tak připsal vítěznou premiéru. „Budu muset přinést nějaké zápisné,“ uvědomoval si.

Sobota ale patřila jiným hráčům Gladiators. Opory Petr Uřičář a Martin Vyrůbalík společně slavili třicáté narozeniny. „To bude divoké,“ smál se Marek Svoboda, který duel s Bojanovicemi sledoval pouze z tribuny. „To by byla reportáž,“ vtipkoval oslavenec Uřičář.

Gladiátoři měli dobrou náladu. Soupeř odjížděl ze stadionu v rozpacích. „První dvě třetiny jsme propásli. Začali jsme hrát až v závěrečné části a to už bylo pozdě. Vyhrál lepší tým,“ pravil Vymyslický. Snipers se museli proti tradičnímu soupeři obejít bet tří stabilních beků. „Selhali jsme v obraně. Jejich absence byla znát,“ přiznal Vymyslický.

Gladiators Hodonín – Dolní Bojanovice 5:3 (2:1, 3:1, 0:1)
Branky: 3. Hozák, 6. Charvát, 18. Vjazanko, 22. Sajdl, 28. Vyrůbalík – 12. a 29. J. Rehuš, 44. Lelka
Rozhodčí: Orság
Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0.
Diváci: 50
Gladiators: Vodrážka – Chotaš, Hozák, Horňák, Veselský, Drábek – Sajdl, P. Uřiřáč, Vyrůbalík – Charvát, Hynšt, Vjazanko.
D. Bojanovice: Šafránek – Lukáš, Tomek, Korčák, M. Gromus, Polach, Lánc – Loren, Hések, Hurban, Vymyslický, Lelka, Sedlák, Valovič, J. Rehuš, B. Rehuš, Petrák, Kukol, Písečný, Súsedík.