„Změn je opravdu dost. Pro návštěvníky toho připravujeme opravdu hodně. Lidé se mohou těšit i na královskou váhovou kategorii nad pětadevadesát kilogramů," říká hlavní promotér akce Roman Sedlačík, který společně s dalšími organizátory připravil pro návštěvníky galavečeru tucet parádních duelů.

Fanoušci se mohou těšit minimálně na dvanáct zápasů. Konečný počet však ještě není stanoven, protože o startu na této prestižní akci mají velký zájem i bojovníci ze zahraničí. Velkým tahákem bude také pyramida v K1 váhové kategorie nad pětadevadesát kilo. Tito velkotonážníci jistě uspokojí náročnější diváky. Většina zápasů pak bude s mezinárodní účastí. „Pozvali jsme bijce z Francie, Slovenska, Polska, Rumunska a dalších zemí. Konečná startovní listina bude hotová jen pár dní před akcí, protože vždy jsou ve finále nějaké změny z důvodu zranění či nemoci bojovníků," upozorňuje Sedlačík.

Před domácím publikem ovšem dostanou příležitost i členové tří hodonínských oddílů. Kluby thaiboxu, klasického boxu a MMA vyšlou do boje Zelenku, Mikuláška, Budoviče, Baldriana, Svobodu, Vrábela a hostujícího Lamackého. Nečekaným překvapením bude duel téměř padesátiletého trenéra Milana Bitta, který vyzval kouče ze Slovenska na souboj v boxu.

Největším tahákem celého večera bude mezinárodní zápas několikanásobného mistra České republiky a světa v kickboxu a profiboxu Anatoli Hunanyana. „Tento borec už na jedné naší akci porazil zkušeného thajského bojovníka, tak se jistě máme na co těšit," pronesl Sedlačík.

Šéf Thaiboxu Hodonín zaskočil některé fanoušky bojových sportů netradičním místem akce. Bojovníci se totiž ze sportovní haly přesunou na prostornější zimní stadion. „Důvod změny je jednoduchý. Chceme uspokojit masu příznivců, která se kvůli omezené kapacitě haly TEZA na naši akci nedostala. Navíc atmosféra a akustika zimního stadionu je neskutečná," prohlásil Sedlačík.

Tomu zabírá příprava další Noci bojovníků téměř veškerý čas. „Pracuje se dnem i nocí. Občas mě i pozdě večer napadne nějaká myšlenka, která může vylepšit tento unikátní galavečer, a proto si neustále píši poznámky nebo posílám kolegům, kteří se na akci podílejí, emaily," říká Sedlačík. „Každopádně se každý krok a vylepšení zvažuje a konzultuje, aby byl efekt pro diváky co nejlepší. Naším hlavním mottem je to, aby byli všichni spokojení a těšili se na další naši akci v Hodoníně," přidává.

Známý trenér a promotér přesunutí Noci Bojovníků na léto slíbil už během posledního galavečeru ve sportovní hale TEZA. „Touto akcí se vracíme k termínu úplně první Noci Bojovníků, která byla také v létě. Chceme přiblížit bojové sporty co největšímu počtu lidí. Tomu taky přizpůsobíme vstupné," říká Sedlačík.

Fanoušci bojových sportů zaplatí za lístek na stání padesát korun, vstupenka na sezení bude stát dvakrát tolik. Kdo chce být blízko ringu, tedy přímo na ploše, sáhne do peněženky ještě o něco hlouběji. „Jak mi již někteří řekli, vstupné je podle nich sociální. Já si to nemyslím. Pro nás je důležité představit tento bojový sport širší veřejnosti, a vzhledem k tomu, že náš region je finančně slabší, tak jsme určili vstupné od padesáti do sto padesáti korun. Doufám, že hokejovou halu zaplníme a uspokojíme tak všechny fanoušky tohoto tvrdého sportu," přeje si Sedlačík.

Součástí zajímavé show je i bohatý doprovodný program. Galavečer svým vystoupením zpestří známé a úspěšné taneční skupiny z Hodonína, jako jsou BBoys a Zumba, ale také přijedou pražští umělci z Rockopery a Pyroshow v podání výborných artistek.

Šéf klubu Thaibox Hodonín však uklidnil i příznivce bojových sportů, kterým termín před prázdninami nevyhovuje. „Letní Noc Bojovníků – Young Blood 2014, jak se celá akce jmenuje, není místo tradičního klání. I na konci roku chystáme pro fanoušky tradiční show. Termín je stanoven na třináctého prosince," dodal Sedlačík.