Slovácký celek v pohárové Evropě nepropadl, se silnými soupeři odehrál několik velmi dobrých zápasů.

„Pocity jsou nádherné. Nepočítala jsem, že bychom mohli odvetu vyhrát,“ řekla Ivana Břečková těsně po skončení sobotního duelu. Šéfka veselského klubu napínavý zápas zase hodně prožívala. „Děvčatům jsem fandila, protože v Polsku jsme prohráli o dost. Holky mě ale moc překvapily. Byl to nádherný zápas. Všichni viděli, že na to naše děvčata mají,“ uvedla Břečková.

Ta přihlášení slováckého celku do Ligy mistryň nelituje. „V žádném případě. I když už v pohárech končíme, byla to pro holky další cenná zkušenost,“ pronesla Břečková, která v případě úspěchu přihlásí Veselí do pohárové Evropy i příští rok. „Jsem přesvědčená, že pokud budeme evropské poháry za rok hrát, dojdeme v nich zase o něco dál,“ míní Břečková.

Účast v evropských pohárech ovšem není levná záležitost. Házenkářky si narozdíl do fotbalistů žádné velké peníze v Lize Mistryň nebo Poháru vítězů pohárů nevydělají. Tedy pokud nepostoupí mezi nejlepší týmy. A to je v konkurenci předních evropských celků hodně složité. „Samozřejmě budeme ztrátový. Ale nelitujeme toho. Máme dobré sponzory, takže zatím je to dobré,“ usmívala se Břečková. Ta se případnému startu v Lize mistryň nebo PVP nebrání. „Pokud zůstanou hráčky a podaří se nám v interlize něco vyhrát, tak je to reálné,“ řekla Břečková.

Šéfka Brittermu odmění panenky za skvělé výkony nějakou speciální prémií. „Něco určitě bude. Holky si to zaslouží,“ vzkázala do kabiny Břečková.