V současné době nejlepší český půlmaratonec i maratonec má za sebou skvělý rok. Výtečnou formu si šestadvacetiletý běžec z Chudčic udržel až do prosince. Homoláč odtáhl většinu sobotního závodu. V rozhodující chvíli ale nezachytil nástup protivníka a na mokrých kostkách si doběhl pro druhé místo. „Pocity jsou dobré. Tempo bylo skvělé, šli jsme to rovnoměrně. Průměr tři minuty na kilometr jsme drželi od startu až do cíle. Bohužel v poslední zatáčce mě soupeř z Maďarska předběhl, byl rychlejší ve finiši," hodnotí letošní vystoupení Jiří Homoláč.

Tomu se i v mrazivém počasí běželo perfektně. Zatímco před rokem hvězda dlouhých běžeckých tratí zvládla trať ze Skalice do Hodonína za 39:42 minuty, letos Homoláč absolvoval trať dlouhou 12,6 kilometru za pouhých 38:16. „Závodu se účastním každoročně, dneska mi to tady vyšlo nejlépe v životě. Jsem spokojený," zářil Homoláč, který se hlavního rivala snažil zbavit dříve, ale obhájce trofeje nápor protivníka pokaždé ustál a v závěru souboj rozhodl.

„Na těch kostkách mi to klouzalo, byl jsem jak na lyžích. Navíc Gregor je patnáctistovkař, finiš má mnohem lepší," uznává český reprezentant.

Homoláč, který od letošního roku spolupracuje s trenérem Róbertem Štefkem, má ve svých šestadvaceti letech za sebou spoustu úspěchů a vynikající časy. I když se Jihomoravan několikrát neúspěšně pokoušel o splnění maratonského limitu na olympijské hry v Riu, končící rok 2016 hodnotí nesmírně pozitivně. „Pro mě byl výborný," říká.

„Zlepšil jsem se po všech stránkách a vylepšil všechny osobní rekordy," přidává.

Motivaci pro další sezonu ale neztrácí. „Doufám, že to příští rok bude ještě lepší," dodává s úsměvem.