Prvního ročníku Zeus Cupu se zúčastnilo osm týmů, před rokem na hřišti ve Vlkoši startovalo čtrnáct týmů, letos pořadatelé věří, že se konečně naplní kapacita dvaceti mančaftů. Příjemným překvapením pro organizátory loni byla účast bývalého hráče Zenitu Petrohrad a Bohemians Praha Radka Šírla. Rodák z Rudné u Prahy, jemuž na Kyjovsku fandil i známý brankář Miroslav Miller, přijel do Vlkoše původně za vínem, nakonec se přihlásil i do turnaje, který ale po základní skupině s unavenými parťáky vzdal.

Šírl se zatím pořadatelům neozval, počet přihlášených týmů ale stále roste. „Momentálně jich máme dvanáct. Věřím, že se další mužstva přihlásí,“ uvedl hlavní organizátor Zeus Cupu a lídr Kapacit Miroslav Čada.

Zeus Cup 2017Kontakt: Miroslav Čada
Skoronice 39, 69641
telefonní číslo: 731 540 700
číslo účtu: 107–5027610207/0100

Pořádající tým loni prohrál ve finále s Young Boys 3:7 a v domácím prostředí skončil druhý. Obhájci trofeje se však zatím nepřihlásili, o účast na turnaji je však mezi okresními fotbalisty zájem. „Pravidelně jezdíme do Vacenovic i do Kozojídek, tak jsme chtěli něco podobného uspořádat i doma. Mužstvům nabízíme kvalitní travnaté hřiště a pořádnou porci zábavy,“ říká Čada.

Ani ve Vlkoši nebudou pravidla malé kopané moc upravovat. „Hrát se bude pět plus jedna na malé branky, které v mistrovských zápasech používá přípravka,“ informuje Čada. Hrací doba je dvakrát třináct minut. Systém turnaje je jednoduchý. Po odehrání základních skupin přijdou na řadu vyřazovací boje. „Přesný systém ale bude upřesněn až podle počtu přihlášených mužstev,“ upozorňuje Čada.

Startovné činí tisíc korun na mužstvo. Losování se uskuteční v pátek 30. června v areálu TJ Sokol Vlkoš. Utkání budou řídit delegovaní rozhodčí, hlavní cenou pro vítěze je sportovní oblečení pro celý tým, pět tisíc korun a velký putovní pohár. Finalisté a bronzový tým dostanou taky dárkové koše. „Navíc budou oceněni i nejlepší střelec a nejlepší brankář turnaje,“ hlásí Čada. Občerstvení bude zajištěno přímo v areálu hřiště.