"Být druhou nejlepší školou v kraji je skvělý dárek nejen pro samotné hráčky, ale také pro naši školu v Hroznové Lhotě, která v rámci svých možností podporuje holky jak se dá," uvedl trenér hroznolhotských žákyň Martin Prachař.

Krajské finále se letos uskutečnilo ve Slavkově u Brna. Jako přeborník okresu Hodonín si vybojovalo právo zúčastnit se turnaje družstvo osmaček z Hroznové Lhoty.

Jen pro připomenutí. Toto skvělé družstvo si právo reprezentovat okres v krajském finále vybojovalo potřetí za sebou. "Jako šesťačky v tehdejším Jagaoxygen cupu vyhrály okres i kraj a v republikovém finále skončila děvčata na výborném třetím místě. Loňskou spanilou jízdu Orionflorbal cupem máme všichni ještě v paměti. Výhra v okrese, v kraji, v republikovém semifinále nás posunuly do celostátního finále, kde holky získalyúžasné třetí místo," připomíná předchozí úspěšné roky Prachař.

Po suverénním vitězství v okresním kole doufala hroznolhotská děvčata, že se v krajském finále neztratí ani letos. A celek ze Slovácka očekávání naplnil.

V základní skupině porazila Hroznovka po zlepšeném výkonu v druhé půlce ZŠ Tyršova Vyškov 4:0. Ve druhém ukání se zase střelecky trápila, ale díky trestnému střílení vyhrála se ZŠ Pozořice 1:0. V posledním zápase skupiny porazila Hroznová Lhota ZŠ Lysice 4:0.

"V semifinále nás čekal velmi zdatný soupeř, Základní škola Kuldova Brno.Už jen při představě toho, jaké mají brňanky možnosti v porovnání s naší maličkou tělocvičnou, se nám tajil dech. Ale holky nenechaly nikoho na pochybách, kdo je na palubovce pánem a své soupeřky smetly v poměru 4:0," pronesl Prachař.

Ve finále nás narazily jeho svěřenkyně na Šitbořice. Vloni se z vítězství a postupu radovaly holky z Hroznové Lhoty. V repríze loňského krajského finále se však Hroznové Lhotě příliš nedařilo a kvůli hrubým chybám v obranné fázi prohrála Hroznovka 0:4.

"Děvčata znovu dokázala, že i v podmínkách malé vesnické školy s tělocvičnou z padesátých let, lze vytvořit družstvo, které už třetím rokem patří k absolutní špičce v Jihomoravském kraji. Celému týmu děkuji za skvělou reprezentaci školy," pronesl Prachař.

Letošního Orionflorbalcupu se zúčastnily Anežka Pavlicová, Jana Pavlicová, Hana Novotná, Marie Šindlerová, Kristýna Tomečková, Petra Jagošová, Jana Hudečková, Tereza Kostelanská, Veronika Kusalíková, Vendula Zalubilová, Tereza Lysoňková, Kateřina Klabanová, Žaneta Strachoová, Lucie Majerčáková a zraněná opora Monika Náhlíková.