Rozjeté Černé anděly nezastavil ani Jiří Zerzáň. Třiasedmdesátiletý odborník se na lavičku slováckého celku vrátil po šesti letech. V prvním soutěžním zápase ale účastník olympijských her v roce 1988 neuspěl, favorizovaný tým byl totiž nad síly oslabeného mladého družstva. „Mostu musím pogratulovat, byl daleko lepší," uznal legendární kouč, který se po svém nástupu snažil zapracovat hlavně na defenzivě.

I když neměl příliš času, panenky favorita v obranné fázi trápily. Veselanky se nečekaně rychle ujaly vedení. Most sice v 7. minutě výsledek otočil, ale Jihomoravanky dál interligového lídra proháněly. „Věděli jsme, že zápas nebude jednoduchý. Po děvčatech jsem chtěl, aby nastoupila stoprocentně připravená. Na začátku tomu tak ale nebylo," zlobil se trenér Baníku Ľuboš Hudák.

Ten naopak chválil statečný výkon bývalých svěřenkyň. „Domácí tým nastoupil do utkání totálně koncentrovaný. Veselí hrálo v obraně výborně, včas k nám přistupovalo. Nedostali jsme se do žádných šancí. Skřípalo nám to ale i v obraně. Soupeř naopak pokryl našeho pivota a zatáhl obranu. V prvním poločase jsme to měli dost složité," řekl Hudák.

Zatímco Černí andělé se přes pevnou hradbu protivníka těžko prosazovali, panenky se hlavně zásluhou spojek Šustkové s Gajdošíkovou znovu ujaly vedení, které už do konce úvodní části nepustily. Do šaten šly domácí házenkářky dokonce s dvoubrankovým náskokem. „Sehráli jsme jeden z nejlepších poločasů, co jsem ve Veselí letos viděl. V obranné fázi jsme hráli opravdu dobře," uvedl Zerzáň.

Vstup do druhé půle ale jednoznačně patřil Mostu, který díky trhákům výtečné Súkenníkové a přesným střelám Szarkové s Ryšánkovou výsledek otočil. Za sedm minut druhé půle bylo hotovo. Severočešky za stavu 18:14 v klidu diktovaly tempo hry a svůj náskok v pohodě navyšovaly. Od většího debaklu domácí družstvo uchránily zákroky brankářek a góly rozjeté Šustkové.

Mládežnická reprezentantka ovšem na všechno nestačila. Most nakonec na Slovácku zvítězil 29:22 a domů odvezl zasloužený postup. „Naštěstí nám vyšel začátek druhého poločasu. V obraně jsme dokázali získat nějaké balony a z protiútoků jsme dali jednoduché góly, což nakonec rozhodlo," pravil Hudák.

Slovenský trenér zažil ve středu komplikovaný návrat. „S hráčkami jsem vycházel dobře, výsledky byly slušné. Přeji Veselí, aby uhrálo body, které potřebuje k postupu do play-off," pronesl Hudák.

Zatímco Černí andělé touží po dalším titulu, myšlenky veselských házenkářek se teď ubírají k sobotnímu utkání s Olomoucí, které bude pro další vývoj sezony naprosto klíčové. „Já jsem spokojený s tím, co holky předvedly v prvním poločase. Po pěti minutách druhé půle jsem však s nimi mohl dělat, co jsem chtěl, všechno ale bylo zbytečné, protože po kondiční stránce je to katastrofální. To však není pouze věcí předcházejících trenérů, ale účastí holek na trénincích," prohlásil Zerzáň.

Ten souhlasí s názorem, že největším problémem veselského týmu je nedostatečná kondice většiny hráček. „To je alfa a omega," přikývl. „Družstvo není schopno se po poločase vrátit do hry. Holky pouze chodily, některé střely na soupeřovu branku ani nedoletěly. Tempo utkání vydržely dvě tři hráčky, což je málo," pokračoval. „Proti extraligovému družstvu, které má na každém postu podstatně lepší hráčku, jsme nemohli uspět. Výjimkou byla Šustková, která toho ve druhé půli měla po náročném programu taky dost," dodal Zerzáň.

Semifinále Českého poháru žen: HC Veselí nad Moravou – DHK Baník Most 22:29 (13:11)

Nejvíce branek: Šustková 10/4, Gajdošíková 6 – Súkenníková 10, Ryšánková 5. Rozhodčí: Králíček, Letev. Vyloučení: 1/4. Sedmimetrové hody: 4/4 – 0. Diváci: 250.

Veselí nad Moravou: Stojarová, Nejezchlebová – Varjassiová 1, Jašková, T. Vysloužilová 1, Jandásková 2, Slováková 1, Vinklárková, Šustková 10/4, Gajdošíková 6, Štetáková 1.

Most: Bezpalcová, Müllnerová, Smolová – Matoušková, Dvořáková, Ryšánková 5, Borovská, Vítková 2, K. Vysloužilová, Šplechtová, Janoušková 4, Weisenbilderová, Szarková 3, Súkenníková 10, Růčková 2, Zachová 3.

Další semifinále: Olomouc – Slavia Praha 22:25 (12:10).