Tým vedený trenérem Slavomírem Vargou se s Trenčínem dvakrát utkal v letní přestávce. V přípravě na sezonu pokaždé byly úspěšnější hráčky Veselí nad Moravou. Jihomoravanky nad slovenským protivníkem nejprve v domácí hale zvítězily 27:21 a následně uspěly i v odvetě, kterou opanovaly 29:17. „Tentokrát máme o soupeři poměrně dost informací, ty však má o nás i Trenčín. Pokusíme se protivníka překvapit. Věřím, že navážeme na výkony z úvodních dvou zápasů," říká kouč Veselí Slavomír Varga.

Ten věří, že se družstvo brzy dostane do správného tempa. Volný víkend totiž panenkám stejně jako reprezentační akce slovenských celků narušil rytmus a přípravu na mistrovský duel. Družstvo trénovalo bez brankářky Sedláčkové, spojek Olšovské s Vargovou a pivotky Pastorkové. „Vymlouvat se na to ale určitě nemůžeme, protože Trenčín byl v podobné situaci. Jsem přesvědčen, že pokud soupeře nepodceníme, body by měly zůstat doma," pravil Varga.

Veselská brankářka Simona Lekešová vidí největší sílu soupeře na postu spojek. „Mají tam tři šikovné hráčky, a co jsem se dívala, tak mají navíc jednu posilu z Partizánského, takže je určitě nemůžeme podcenit. Celé dva týdny jsme se na tento zápas připravovaly, tak snad to bude na hřišti poznat," doufá Lekešová.

Oba týmy zatím získaly dva body. Slovácký celek i Trenčín přehrály pouze Bratislavu. Veselanky nestačily na Šaľu, se kterou neuspěl ani staronový účastník WHIL, který padl i se Zlínem.

Sobotní duel začíná v netradičním čase od 17.30. „Vyšli jsme vstříc slovenskému celku, který o změnu požádal," vysvětlil sekretář SHK Veselí nad Moravou Vlastimil Procházka.

Na Slovácku se představí i Paulína Jašková, která v minulosti nosila i dres panenek. V brance Trenčína se zase objeví slovenská mládežnická reprezentantka Barbora Hanzalíková. Rodačka z Holíče většinu kariéry strávila v Hodoníně, kde s házenou také začínala.