Série hraná na tři vítězné zápasy se přesouvá do olomoucké Sportovní haly UP, kde o víkendu budou Hanačky odvracet dva titulové mečboly Veselí.

„Ještě není zdaleka nic ztraceno,“ nehází olomoucký trenér Lubomír Krejčíř flintu do žita. A souhlasí s ním i kapitánka Zory Veronika Hejtmánková. „Nemůžeme přece takhle ztratit titul, teď prostě musíme vyhrát. Bude to těžké, protože Veselí je na koni, ale rozhodnuto ještě není,“ burcuje Hejtmánková.

Ta lituje především ztráty prvního zápasu ve Veselí. V něm Zora ještě patnáct minut před koncem prohrávala o šest branek, dokázala ale utkání dovést až do prodloužení. „Uteklo nám to mezi prsty, to byla veliká škoda,“ vrací se Hejtmánková k nešťastnému prodloužení. V něm měla na ruce vyrovnání, rozhodčí jí však nepochopitelně ve výskoku písknul kroky. Kouskovanou hrou už Veselí vedení neztratilo a důležité první utkání zvládlo.

Olomoucké Zoře měl ve finále nahrávat větší počet hráček a tím pádem i více sil do závěrů utkání, Veselí totiž hraje prakticky bez střídání a téměř výhradně v základní šestce.

Nicméně ve druhém utkání Veselí na palubovce od 20. minuty jasně dominovalo. „Lenka Černá podala ještě lepší výkon než v prvním zápase,“ hledal příčiny Krejčíř. Veselí se totiž zatáhlo do úporné obrany 0 – 6 a využívalo neschopnosti Olomouce zakončovat ze střední vzdálenosti. Zora na to nedokázala reagovat lépe než střelbou z nepřipravených pozic, se kterou si Černá věděla rady.

„Jsou na nás perfektně nachystané. Lenka Černá jim v tom hodně pomáhá, zná naše taktické varianty a v zápase je dokáže poznat a upozornit na ně,“ uznává Hejtmánková. „Ale to nic nemění na tom, že když máme v 45. minutě deset vstřelených branek, tak nemůžeme porazit nikde nikoho.“

Co tedy do soboty zlepšit? „Musíme bojovat, hrát ještě s větší vervou a nepřemýšlet nad tím, že je to 2:0 a může to být pro nás poslední zápas sezony,“ říká Hejtmánková. „Navíc hrajeme doma, doufám, že nás přijde podpořit hodně lidí a sérii ještě vrátíme k pátému zápasu do Veselí,“ dodává odhodlaně.