Na turnaji v Šale sice Jihomoravanky podlehly domácímu Duslu i Olomouci, ale jednoznačná výhra nad Prešovem dala hráčkám, kouči Pernickému i věrným fanouškům naději. „Výsledky odpovídaly dění na palubovce. Turnaj nám ukázal, kde se momentálně výkonnostně nacházíme. Na načasování formy ale ještě máme čtrnáct dní. Do začátku sezony určitě musíme zapracovat na obranné činnosti, když jsme ve dvou ze tří utkání dostaly víc než třicet branek, což je hodně. S tím bychom v lize těžko vyhrávaly," ví veselská kapitánka Klára Jandásková.

Podle rychlonohé křídelnice dvoudenní klání určitě splnilo účel. Stejně to vidí i veselská brankářka Vanda Nejezchlebová. „Trenér zkoušel na jednotlivých postech točit hráčky a najít co nejlepší rozestavení, což se mu snad podařil," věří opora slováckého celku.

Výsledky v Šaľe žádné převratné výsledky nepřinesly, i pořadí celků se dalo před turnajem tipovat. „S domácím týmem to byl náš první zápas ve skoro plné sestavě. Takto jsme hrály vedle sebe úplně poprvé," připomněla Nejezchlebová.

Podle ní rozhodly úvodní duel se Šalou hlavně zkušenosti a šířka domácího kádru. „Hráčky Dusla nás ničím nepřekvapily, zase hrály tu jejich hezkou rychlou házenou. I kvůli tomu si myslím, že zatím jsme se s nimi příliš měřit nemohly," uvedla Nejezchlebová.

Veselanky přesto se Slovenkami držely krok a hlavně ve druhé půli korigovaly výsledek. „Nevyšel nám hlavně konec prvního poločasu, kdy nám soupeř odskočil na vyšší brankový rozdíl. Na druhé straně ve druhé půli jsme se drželi," řekla veselská brankářka. „Těžko říct, jestli jsme se více rozehráli, nebo domácí trenér prostřídal lavičku," přidala s úsměvem sympatická gólmana, která větší boj čekala s Olomoucí.

Souboj dvou moravských rivalů nakonec patřil Zoře, která porazila Veselí rozdílem šesti branek. „Olomouc hrála tak, jak ji známe. Myslím, že v soutěži bychom s ní mohly odehrát zajímavé utkání," věří Nejezchlebová.

S Prešovem už měly panenky jednoznačně navrch. „Až překvapivě rychle jsme se dostaly do vedení a vybudovaly si náskok. Ppřestože soupeř nás ještě na konci prvního poločasu potrápil, tak ke konci fyzicky odpadl. Zbytek utkání už jsme měly ve svých rukou," dodala Nejezchlebová.