„Za celý klub mu přeji do těch dalších let hlavně hodně zdraví,“ uvedl předseda SKST ČSAD hodonín Richard Brhel.

Kubina hrával v Dubňanech i hodonínském Slovanu, později začal trénovat a dělat funkcionáře v SBČS Hodonín, kam ho přilákal současný předseda okresního sdružení ČSTV Hodonín Miroslav Běťák. „Při zakládání SBČS jsem se obrátil na Kubinu a Františka Mikuleckého, kteřý prožili v různých funkcích celou historii hodonínského stolního tenisu,“ vzpomíná Běťák.

Kubina pracoval v nejznámějším hodonínském klubu od roku 1975. Téměř pět let dělal předsedu a s ženským týmem oslavil mistrovské tituly. „Nejradši vzpomínám na mistrovské tituly a spoustu mládežnických úspěchů,“ pravil. „Už mi ale zůstal pouze rozhodčí,“ doplnil s úsměvem oslavenec.

V hodonínském klubu vychoval společně s kolegy dlouhou řadu mládežnických reprezentantů České republiky. „Největší radost mi dělalo trénování mládeže,“ přiznal oslavenec, který vychoval i dubňanského Václava Kramla.

V Hodoníně se pak společně s Vladimírem Brhelem a Stanislavem Bílkem podílel na výchově mládeže. V úspěšném klubu skončil před třemi lety. Práci přenechal mladším kolegům. „Pokračují ale dobře,“ chválí následovníky Kubina.

Ten přijíždí do haly v Lipové aleji jako uznávaný extraligový rozhodčí. „Snažím se být nestranný,“ pravil Kubina, který se stolnímu tenisu věnuje od deseti let. „Úroveň je asi stejná, ale v současné době je sport hlavně o financích. Hráči mají jiné podmínky. Dříve nebylo ve stolním tenise potřeba tolik peněz,“ míní Kubina.

Úroveň bývalých hráčů nechtěl s těmi současnými porovnávat. „Kvalitu hráčů by dokázalo porovnat jedině vzájemné utkání a to nejde,“ řekl Kubina, který je opravdu velkým fanouškem stolního tenisu. „Na hrob mu dají pinpongový míček nebo raketu. Patří mu velké uznání,“ pronesl Kubinův dlouholetý přítel Běťák.

Řekl o Jaromírovi Kubinovi …

Já ho znám padesát let. Už od dětství. Ne jenom jako výborného hráče Baníku Dubňany v jeho slavné éře. V té době jsem ho poznal nejen jako dobrého hráče, ale také velmi dobrého člověka s kvalitními morálními vlastnostmi. Byl velmi čestný, uměl to s mládeží. Byl to rovněž obětavý funkcionář. Tak jsem ho využil pro své koníčky. Když jsem založil oddíl TJ SBČS Hodonín, tak Jaromír byl v klubu jeden z prvních funkcionářů. Kubina odváděl nadstandardní práci zejména s dětmi a hlavně s ženami. Ženskému týmu obětoval všechen čas. Nakonec i jeho dcera Lenka a syn Jaromír zasvětily celý život stolnímu tenisu. To je celá pinpongová rodina. Je za nimi obrovský kus práce. Já o nich mohu mluvit jen v superlativech. Nebýt takových lidí, jako je Jaromír Kubina, Vladimír Brhel a mnoho dalších, nikdy by ten stolní tenis v Hodoníně nebyl tak vrcholový. Je to všechno o lidech a mezi špičkové lidi patří právě Kubina. Pro ty svoje morální vlastnosti, obětavost. Dal tomu kus života. V tomto sportu je uznávaný odborník. Klobouk dolů.

Předseda okresního sdružení ČSTV Hodonín Miroslav Běťák