Mladá pivotka by měla ve Veselí nad Moravou především zvýšit konkurenci. Odchovankyně Trenčína, která až do přestupu na jih Moravy působila pouze v mateřském oddíle, bere angažmá v předním českém týmu jako výzvu a krok vpřed.

„Chci dokázat, že mám na to, působit v kvalitním házenkářském družstvu, jakým Veselí bezesporu je. Věřím, že budu platnou hráčkou tohoto výborného týmu," říká Paulina Jašková.

Sedmnáctiletá naděje se k házené dostala jako mladší žákyně. Přes všechny věkové kategorie coby teenager postoupila až do žen.

Rodačka z Trenčína patří ve svém ročníku k nejlepším hráčkám na Slovensku. „Absolvovala jsem několik reprezentačních srazů, zatím jsem však v žádném oficiálním zápase nenastoupila," uvedla.

Za největší úspěch Jašková považuje čtvrté místo na mezinárodním turnaji v Praze.

Hráčka s netradičním jménem Paulina, které jí vybrala starší sestra Petra, svými výkony zaujala i trenéra Ľuboše Hudáka, který na jaře minulého roku šikovnou házenkářku oslovil. „Pod jeho vedením jsem v srpnu absolvovala turnaj juniorské reprezentace v Praze," připomněla Jašková.

I když se mladá pivotka nad nabídkou veselských funkcionářů dlouho rozmýšlela, nakonec činovníkům slováckého klubu kývla.

„Nebylo vůbec jednoduché odejít z klubu, ve kterém jsem od malička hrávala, navíc v maturitním ročníku," přiznala sympatická dívka, která přišla do Veselí nad Moravou na přestup, nikoliv na hostování. „Po absolvování střední školy chci studovat na Moravě, proto chci zůstat v klubu delší dobu," uvedla.

Sedmnáctiletá házenkářka okamžitě po svém příchodu zapadla do mladého kolektivu. Panenky novou tvář bez problémů přijaly, čas na rozkoukání ale Jašková stejně dostane.

„Před svým příchodem jsem některé hráčky ze Slovenska znala. Musím říct, že je tady skvělá parta," pronesla.

Pokud jí studijní povinnosti dovolí, bude bydlet společně se spoluhráčkami vedle sportovní haly, jinak bude posila z Trenčína pravidelně dojíždět. „Chci tu být aspoň tři dny v týdnu," řekla studentka osmiletého francouzského dvojjazyčného gymnázia Ľudovíta Štúra v Trenčíně, která se v novém klubu i díky péči lidí z veselského výkonného výboru rychle adaptovala.

Podle mladé Slovenky není příliš velký rozdíl v trénincích, ale spíše v divácích a celkovém zájmu o ženskou házenou. „V Trenčíně působí velmi kvalitní trenérka Rajnohová, takže příprava na zápasy byla podobná jako ve Veselí. V trénincích velký rozdíl není," tvrdí Jašková. „Naopak mě překvapil velký zájem o házenou ve městě a starostlivost o klub i hráčky," přidala.

Šikovná pivotka se na utkání nejvyšší ženské soutěže těší. Na debut v interlize si ale musí ještě chvíli počkat. „Při utkání první ligy žen jsem utrpěla trojnásobnou zlomeninu záprstních kůstek na pravé ruce, které mi museli i operovat," hlásila.

Momentálně tak Jašková stále rehabilituje. „Snažím se trénovat už naplno, bohužel před střetnutím s Partizánským jsem absolvovala pouze dva tréninky, což bylo na sehrání s holkami málo," řekla.

S nedoléčenou rukou se jí na palubovku příliš nechtělo. „Byla jsem ráda, že to děvčata zvládla i bez mé pomoci," usmála se Jašková, která byla domluvená s trenérem Packou na tom, že do utkání nastoupí pouze v nejnutnějším případě. „A ten naštěstí nenastal," dodala.

Její chvíle teprve přijde.

Paulina JaškováDatum narození: 3. července 1997
Bydliště: Trenčín
Škola: Osmileté francouzské dvojjazyčné (bilingvní) gymnázium Ľudovíta Štúra v Trenčíně
Post: pivot
Přišla z klubu: HK Štart Trenčín
Největší úspěch v kariéře: 4. místo na mezinárodním turnaji Prague Handball Cup