Na nedělní soutěžní premiéru v dresu SHK Veselí nad Moravou se usměvavá brunetka těší. Nervozitu rodačka z Rohožníku necítí, obavy z těžkého soupeře nemá.

„Bude to mé první soutěžní utkání v novém klubu. A právě proti Šaľe se ukáže, jak jsme v přípravě pracovaly a jak jsme se sehrály," uvědomuje si před úvodním duelem nového interligového ročníku Mária Olšovská, která může hrát na levé i pravé spojce.

Mladá Slovenka doufá proti silnému protivníkovi v podporu fanklubu a zaplněné tribuny. „Věřím, že nás fanoušci přijdou v hojném počtu povzbudit. Jejich podporu totiž budeme potřebovat. My se jim na oplátku budeme snažit odvděčit výborným výkonem. Snad uvidí krásnou a moderní házenou," přeje si Olšovská. „Před plným hledištěm a v bouřlivé atmosféře se navíc každému hraje lépe. Jelikož máme mladý tým a úzký kádr, musí být diváci naším sedmým hráčem," přidává jedna z nových hráček slováckého celku.

I když panenky v přípravě nijak nezářily, mistrovská soutěž je úplně něco jiného, což Veselanky potvrdily i na začátku loňského ročníku, kdy si vyšláply třeba i na Šaľu.

„Jsme mladý kolektiv a s holkami, trenérem či vedením si super rozumíme. Ve Veselí jsem velmi spokojená a šťastná. Proto věřím, že se pohoda projeví i na palubovce a bude se nám hned od začátku dařit. Uvidíme, co nám přinese sezona, každopádně zatím všichni táhneme za jeden provaz a funguje to," pronesla Olšovská.

I když Jihomoravanky musely kvůli malému počtu hráček na trénincích občas improvizovat, nakonec o prázdninách splnily vše, co chtěly. „S letní přípravou jsem spokojená," říká Olšovská. „Trénovaly jsme každý den, někdy i dvojfázově. Věřím, že dřinu zúročíme v soutěžních zápasech," přidala.

Posila z Michalovců do týmu bez problémů zapadla. Bývalá hráčka Internu Bratislava si rozumí i s novým koučem Pernickým. „Tréninky vede profesionálně, určitě mají svoji úroveň," uvedla.

Rodačka z Rohožníka, který se nachází sto kilometrů od Veselí nad Moravou, začínala s házenou v šesti letech. Ve dvanácti pak talentovaná hráčka přestoupila do ŠKP Bratislava, odkud se ještě v žácích přesunula do Interu. V dorosteneckých kategoriích už ale hájila barvy Michalovců.

V elitním slovenském klubu se zlepšovala a sbírala jednu trofej za druhou. „Iuventa je v současnosti nejlepší interligový klub a proti špičkovým zahraničním týmům hraje i evropské poháry.

Po pěti letech v Michalovcích jsem se však chtěla posunout dál, a proto jsem se rozhodla pro návrat domů," prohlásila Olšovská.

Ta měla v létě více nabídek, ale nakonec se rozhodla pro Veselí. „Důvodů bylo víc, ale hlavní byl, že to mám blízko domů a že se mi tady líbí. Všichni lidé jsou tady nesmírně přátelští a navíc máme s holkami společný cíl. Všechny chceme na sobě pracovat a neustále se zlepšovat," říká Olšovská. Nadaná házenkářka v minulosti působila i v kadetské a juniorské reprezentaci Slovenska, se kterou se zúčastnila i mistrovství Evropy.

Na první mužstvo žen v současnosti nemyslí, ale svého snu, obléknout i dres národního týmu, se nevzdává. „Věřím, že v budoucnu se mi podaří do družstva probojovat, což je i jeden z mých cílů," přiznala.

Momentálně se ale soustředí pouze na zápasy Veselí nad Moravou, kam pravidelně dojíždí a kde se spoluhráčkami občas i přespává. „Domů se dostanu každý týden, někdy i na pár dní, takže volný čas trávím hlavně s rodinou," uvedla jednadvacetiletá sportovkyně, která v současnosti studuje v Bratislavě na ekonomické univerzitě. „Brzy mi začne semestr, takže bude těžší skloubit studium s házenou. Více času budu na cestách, ale dám do toho maximum a věřím, že to zvládnu," pravila.

Podle mladé házenkářky se sport a škola dají skloubit. „Je potřeba si jen určit priority a jít tvrdě za nimi," říká úspěšná studentka, která nedávno získala bakalářský titul. „Jsem člověk, který se chce ve všech směrech neustále zdokonalovat. Čím víc vím, tím si připadám jako lepší člověk," tvrdí s úsměvem sympatická brunetka.

Slibně rozvíjející kariéru jí přibrzdilo nepříjemné zranění pravého kolena. Olšovská se musela podrobit operaci a po plastice předního křížového vazu celou loňskou sezonu vynechala. „I proto jsem ráda, že mi Veselí dalo šanci ukázat se. Věřím, že nikoho nezklamu a že každým zápasem budu házenkářsky růst," prohlásila.

Řada odborníků panenky odepisuje, skeptických je před startem interligy i spousta věrných veselských příznivců. Nezkušené družstvo se ale jen tak nevzdá, což ukázalo i loni. Nebýt trenérských rošád, mohlo klidně hrát o medaili. „Je pravda, že máme mladý a úzký kádr, ale právě v tom vidím spoustu pozitivního," říká posila. „Rozehrajeme se, nasbíráme nové zkušenosti a dáme do toho všechno, co v nás je," doplnila.

Že by to zabalila jako známý trenér Packa, který v minulé sezoně Veselí po pár kolech opustil? „Je pravda, že v Michalovcích byl široký kádr, ale všechno má svoje plusy i minusy. Co se mě týká, nic nevypustím a dám do toho všechno," slibuje.

Kdo Márii Olšovskou zná, ví, že to myslí naprosto vážně. Podobné bojovnice bude trenér Pernický v náročných zápasech potřebovat.