Prvním krokem je zapojení členů i aktivistů z řad veřejnosti do jarního úklidu na vesláku. Akce se koná od pátku 3. dubna do neděle 5. dubna v loděnici veslařského klubu, přičemž hlavním dnem brigády je sobota se startem od osmi hodin. „Práce je hodně a každý si může najít to své. Budeme zahradničit, brousit, natírat, vytírat, přenášet, odnášet, vynášet. V plánu jsou i náročnější výškové práce na střeše či okapu nebo hloubkové práce ve sklepě," říká nový předseda hodonínského klubu Filip Švrček.

Odchovanec slováckého oddílu a bývalý reprezentant České republiky bude společně s kolegy rád i za mentální podporu. „Kdo chce, může jenom přinést tatranky," směje se Švrček.

Práce v loděnici veslařského klubu bude odměněna pivem a gulášem. „Samozřejmě jde v první řadě hlavně o dobrý pocit," říká Švrček, který u řeky Moravy přivítá muže a ženy všech věkových kategorií. „Nezáleží na věku, pohlaví ani národnosti, všichni jsou vítáni," uvedl Švrček.

Nový předseda VK Hodonín plánuje společně s dalšími členy slováckého oddílu v dalších měsících spoustu změn. „Chceme areál více otevřít veřejnosti a nabídnout vyžití u vody pro celou rodinu. Brzy představíme více, proto vyzýváme veřejnost, aby nečinně nestála opodál. Naopak chceme, aby se lidé aktivně zapojili a pomohli nejen nám, ale i sobě k lepšímu životu na vesláku," dodal Švrček.