Další hodonínští závodníci na medaili nedosáhli. Přitom ambice jihomoravské výpravy byly mnohem větší. Zklamáním byl třeba výsledek juniora Martina Rebendy, který časem 15:44,01 minuty vévodí letošním tabulkám v běhu na pět kilometrů. „Ale i sám Martin se přesvědčil, že mít zaběhnutý nejlepší čas v republice ještě neznamená zisk medaili na národním šampionátu. Znovu se potvrdilo, že každý závod je jiný. A ten nedělní se našemu závodníkovi bohužel nepovedl,“ říká zástupce slováckého klubu Robert Džuba.

Rebenda svůj závod na pět kilometrů sice rozběhl velice svižně a hned od startu šel do čela, ale postupně se tempo začalo zpomalovat. Do poslední pětistovky vbíhala pětičlenná skupina, ve které byl i Rebenda, se ztrátou deseti sekund za vedoucím Michaelem Jakůbkem z Třebíče.

Hodonínský vytrvalec ovšem v závěru nedokázal zrychlit a do cíle dorazil v čase 16.13,00 minuty na pátém místě. „Tentokrát to Martinovi prostě nesedlo. Malou náplastí mu může být alespoň fakt, že byl poprvé nominován do reprezentačního výběru na mezistátní utkání, které se koná 6. července na Slovensku,“ informuje Džuba.

Naopak výborný výsledek na severu Čech zaznamenala dorostenka Michaela Knotková. „Nejmladší hodonínská závodnice se po domluvě s trenérem Antonínem Slezákem tentokrát rozhodla pro trať čtyři sta metrů a byla to opravdu dobrá volba,“ říká Džuba.

Vnorovská rodačka již v sobotních rozbězích předvedla skvělý výkon na této trati a časem 57,38 sekundy si vylepšila nejen osobní rekord, ale druhým místem v rozběhu si zajistila i přímý postup do nedělního finále. Tam již ve větrných podmínkách nedokázala zopakovat čas z rozběhu, ale výkon 57,86 sekundy znamenal pro Knotkovou výborné páté místo. „Míša je v kategorii dorostenek teprve prvním rokem. Její výkon i výsledek naznačuje skvělé vyhlídky do budoucna,“ uvedl Džuba.

V hodu kladivem měl jihomoravský oddíl dvojí zastoupení. Nejdříve se v sobotním dopoledním programu představila juniorka Natálie Zelinková. Její jediný platný pokus o délce 38,64 metrů stačil na celkové deváté místo.

Odpoledne přišli na řadu junioři. Jan David z Hodonína zapsal nejdelší hod ve třetí sérii, kdy dokázal své šestikilové kladivo hodit do vzdálenosti 37,45 metru, což stačilo pouze na dvanácté místo.

Půlkaři měli své rozběhy taktéž v sobotu. Jako první nastoupil ke svému běhu v kategorii juniorů Jan Karafiát, ale závod se mu vůbec nepovedl a čas 2.11,85 byl daleko za očekáváním. „Vždyť Honza se dokázal v letošní sezoně dostat již pod dvě minuty,“ upozorňuje Džuba.

Ve třetím rozběhu na půlce se mezi dorostenci představil Jakub Škojec. Mikulčický rodák se měl poprat o postup do nedělního finále, k čemuž ho opravňoval jeho letošní osobní rekord 1.58,20 minuty. Časté kontakty, změna rytmu běhu a výsledný čas 2:01,05 minuty ho ale o vysněné finále připravily. „Po dlouhých úspěšných letech, kdy se nám z mládežnických šampionátů vždy dařilo vozit opravdu spoustu medailí, nám to tentokrát cinklo pouze jednou,“ dodal Džuba.