Panenky odehrály pod Kumpánem dvanáct zápasů. Pětkrát se Veselanky radovaly z vítězství, šestkrát odešly z palubovky poraženy a jedno utkání skončilo remízou. Bývalý kouč Slavie Praha a Jindřichova Hradce dovedl jihomoravský celek v minulé sezoně ke dvěma čtvrtým místům. Veselí na medaili nedosáhlo v interlize ani v následujícím českém play-off.

„Výsledky a výkony byly spíše průměrné. Podařilo se nám mančaft stabilizovat a udržet na nějaké úrovni, ale boje o medaile nám nevyšly.Osobně mě to mrzí, na druhé straně tým měl hrát celý rok a na pouze dva měsíce," uvedl René Kumpán.

Zkušený kouč, který v minulosti vedl i mládežnické výběry České republiky, se ale nechce k poslední sezoně příliš vracet. Kumpána více než minulost zajímá budoucnost veselské házené.

„Čeká nás generační obměna," uvědomuje si Kumpán, kterého čeká v nejbližších týdnech a měsících spousta práce. Po odchodu několika stabilních hráček a reprezentantek totiž zůstaly ve Veselí kromě mladých hráček pouze brankářka Zvoničová a spojky Fleková s Tomečkovou.

Jarmila Kočí, další dlouholetá opora, ukončila kvůli zdravotním problémům aktivní kariéru. „Budeme se muset obejít bez jejich velkých zkušeností a kvalit," posteskl si Kumpán.

Otazník visí nad kapitánkou Chmelařovou a reprezentační křídelnicí Salčákovou. „O ní žádné zprávy nemáme," řekl veselský lodivod.

Vedení slováckého oddílu láká domů odchovankyni a bývalou reprezentantku Simonu Roubínkovou. Kromě ní by mohly slovácký tým posílit mladé Slovenky Petra Varjassiová a Katarína Pavúková. „Buď přivedeme dvě Slovenky nebo dvě ukrajinské hráčky. Protože po odchodu hlavního partnera si nebudeme moc více zahraničích hráček dovolit," pravil Kumpán.

Zbytek týmu doplní talentované hráčky z okolí. „Jednání vedeme s Kunovicemi, Hodonínem, Bohunicemi a Olomoucí. Některé holky k nám přijdou v červenci na testy," říká kouč Veselí.

Ten přiznal, že má základní kostru dvanácti hráček hotovou. „Chceme ránu zacelit mládím, agresivitou, bojovností a brzy se vrátit zpět na výsluní," řekl.

Nově rodící se tým se poprvé sejde v pondělí 15. července, kdy začne příprava na nadcházející ročník. Kondici budou panenky zlepšovat v domácím prostředí a na soustředění na Filipově, v jednání je i týdenní pobyt v Dánsku, který veselskému klubu nabídl zahraniční partner. „Všechno je to otázka financí. Dáváme ale přednost hernímu soustředění před kondičním,"zdů­razňuje Kumpán.

Jeho tým čeká v létě řada přípravných zápasů. „Přípravu budeme mít dost nabitou. Chceme odehrát co nejvíce zápasů. Co vím, tak v Hodoníně se utkáme s Toulonem, kam přestoupila Helena Štěrbová, domlouváme si zápasy s Maďarku a v Rakousku," informuje Kumpán.

Ten věří, že jeho tým bude na sezonu dobře připraven. Veselí se v další sezoně interligy nepotká s Nitrou ani ukrajinským Užhorodem, jehož účast ve WHIL dvě třetiny klubů zamítly.