O všem rozhodl první poločas. Už úvod utkání jasně patřil Slavistkám. Hráčkám domácího týmu vycházelo vše, na co sáhly. Naopak Veselanky se v Edenu trápily. Hned v úvodní desetiminutovce navíc slovácký celek přišel o zraněnou Štěrbovou. Do šaten si nakonec Britterm odnášel devítibrankové man­ko.

„Měli jsme třináctiminutový výpadek, který nás připravil o lepší výsledek. Doteď si nedokáži vysvětlit, co se tam stalo. Asi na nás po zranění Štěrbové dolehla krize. Bylo to trápení," uvedl hostující trenér Pavol Jano.

Jeho tým se po změně stran zlepšil, ale na zvrat neměl sílu. „Druhý poločas už byl z naší strany lepší. Za soupeřem jsme tolik nezaostávali. Druhou třicetiminutovku jsme prohráli pouze o gól," řekl Jano.

V prvních sedmi minutách druhého poločasu Pražanky svůj náskok ještě rychle navýšily. Čtyři branky v řadě znamenaly rozdíl ve skóre 22:10. Veselankám se nedařilo v koncovce, na obranu Slavie se jen těžko prosazovaly. Až v 50. minutě dostaly veselské házenkářky do slavistické sítě patnáctý gól, po kterém stáhly ztrátu na deset branek. Za stejného rozdílu utkání i skončilo.

„Z porážky bych nedělal až takovou tragédii. Vysoká prohra všechny mrzí. Jednou to ale muselo přijít," říká Jano. Podle slovenského kouče se na výkonu Brittermu podepsal úzký kádr a náročný program.

„Už na začátku sezony jsem říkal, že pro nás žádný zápas nebude jednoduchý. Zápasy hrajeme s osmi hráčkami. Stále nám chybí spojka Drotárová. Navíc jsme měli dost těžký los. V poslední době jsme hráli se samými těžkými soupeři," pronesl Jano. „Jednou za čas takový výpadek může přijít, ale nesmí být pravidlem," přidal.

Trenér Veselí bude Štěrbovou s Drotárovou postrádat i v pátečním zápase s Jindřichovým Hradcem. „Štěrbová má silný výron v kotníku. Drotárová by mohla nastoupit až v semifinále Českého poháru. Teď sice s námi trénuje, ale na zápas to ještě není," pravil Jano.

Panenky chtějí proti Jindřichovu Hradci napravit dojem z posledního utkání a před vlastním publikem samozřejmě naplno bodovat. „Jindřichův Hradec sice nepatří mezi přední interligové týmy, ale v sestavě má spoustu mladých hráček a velmi dobře. Určitě se na vítězství nadřeme," uvědomuje si Jano.

Po zápase se Hradcem, který je posledním interligovém duelem v letošním roce, budou mít Veselanky krátké volno. V reprezentační přestávce však nebudou Panenky pouze zahálet. „Nechám děvčata trochu oddechnout. Ale pak pojedeme na soustředění Filipov, kde dobijeme baterky," informoval veselský kormidelník.

Volno rozhodně nebude mít trojice reprezentačních hráček Brittermu. Výběr trenéra Bašného, ve kterém figurují spojka Šterbová a křídelnice Salčáková, čeká ve druhé polovině listopadu turnaj na Ukrajině, po němž bude upřesněna užší osmnáctka hráček nominovaných na mistrovství Evropy 2012. Před odletem na vrcholnou akci, kam se český ženský tým propracoval po osmi letech, pak Češky sehrají na domácí půdě dva přípravné duely proti Islandu.

Na samotný šampionát do Srbska odcestuje šestnáct hráček. Všechny házenkářky z aktuálního osmadvacetičlenného seznamu, které na šampionát neodcestují, se automaticky stávají náhradnicemi, a mohou být kdykoli v průběhu turnaje dodatečně povolány.

„Reprezentace není problém. Beru to jako fakt, se kterým nic neudělám. Ostatní hráčky se musí připravovat bez nich," řekl Jano. Spojka Rajnohová jede zase reprezentovat Slovensko.

Všechny opory by měl mít trenér slováckého celku 19. prosince, kdy je na programu semifinále Českého poháru. Veselanky se o postup do finále utkají se Slavií., Druhou dvojici tvoří Poruba a Most. „Všechny čtyři týmy jsou kvalitní. Těžko jsme si mohli vybírat. Doma bychom měli větší šanci na postup. Ale chceme uspět i na Slavii," dodal Jano.

Interliga pokračuje až po Novém roce. Britterm se 5. ledna představí v Nitře.