„Se svým premiérovém výkonem v Irsku jsem spokojený. Už teď se začnu připravovat na další podniky na tomto ostrově. Chystám se na závody v Athea a také prestižní Ulster Grand Prix. Mým hlavním cílem je ale slavná Tourist Trophy na ostrově Man. Je to nejtěžší a nejdelší přírodní okruh na světě. Pro mě opravdu velká výzva," uvedl Olin Hanák.

Jezdec hájící barvy I. Motoclubu Kyjov se hned na úvod sezony vydal do vzdáleného Irska. Tam ho pozval zkušený jezdec Michal Dokoupil. „Tato země je stejně jako Česko závody na přírodních okruzích velmi proslulá. Startovat v Irsku je pro každého jezdce obrovská zkušenost a výzva. Olin se zúčastnil závodu Cookstown 100, kde ho pod svá ochranná křídla vzal právě Dokoupil. Populární Indi tam měl loni ošklivou nehodu a letos se tak rozhodl na této trati složit reparát," uvedl člen kyjovského klubu Igor Daněk.

Hanák v Cookstownu startoval s Hondou CBR 600RR ve třídách Supersport a Open Race. V trénincích se kvalifikoval do obou závodů skupiny B na čtrnáctém místě. „První závod Open Race B, který se jel společně se silnějšími stroji kubatury nad 600ccm, skončil pro Olina umístěním na třinácté příčce. Poté následoval závod Supersport B, v němž se umístil na konci velké skupiny čtrnáctý, kdy ho poslední dvě kola provázely problémy se řazením," informoval Daněk.

Hanák se po krátké pauze představil i v České repbulice. Kyjovský jezdec zavítal první květnový víkend do Starého Města, kde se sukutečnil první závod přírodních okruhů. Na jublilejním desátém ročníku Slováckého okruhu startoval Hanák ve třídě 125 SP se svojí Aprilií.

„S tímto motocyklem má Olin bohaté zkušenosti, které patřičně zúročil, když oba kvalifikační tréninky vyhrál a v nedělním závodu tak zaslouženě obsadil pole position?" pravil Daněk. „I v samotném závodu si pak vedl více než dobře. Téměř celou dobu kroužil Hanák na první pozici. Bohužel v poslední chvíli ho štěstí opustilo, když v posledním kole v retardéru dojel dva jezdce o kolo, což způsobilo zpomalení, jehož pohotově využil soupeř Mirek Sedlo a cílem tak projel Olin na druhém místě. I tak ale patří Olinovi velká gratulace za skvělý výkon a boj až do konce," doplnil Daněk.

Závodů ve Starém Městě se zúčastnili ještě další dva kyjovští jezdci. Dušan Novosád na Hondě skončil na šestém místě a Lukáš Hrubý taktéž s Hondou obsadil desáté místo. Oba závodníci startovali ve třídě 125 GP.

Další závod čeká Hanáka a spol. na známém okruhu v Hořicích. Následně bude závodník Motoklubu Kyjov bojovat také o body do Přeboru Českého svazu motocyklového sportu na přírodních okruzích v Ostravě-Radvanicích, Těrlicku a Kyjově.