Filípek tak navázal na loňském šampionátu na výkony z žákovských a dorosteneckých kategorií a po zásluze se dostal až na stupně vítězů. „Dá se říct, že poslední sezona byla nejúspěšnější. Kromě bronzu jsem získal v závodech Českého poháru několik vítězství i stříbrných medailí," řekl šikovný Veselan.

Filípek byl v roce 2000 u založení oddílu juda při Školním sportovním klubu Základní školy Hutník trenérem Tomášem Skalkou. Ve své kariéře už mladý sportovec dosáhl několika výrazných úspěchů. V kategorii mláďat se stal mistrem Moravy a Slezska. Filípek zvítězil i na prestižní Velké ceně Vídně. Z prvního místa se radoval i na mnoha dalších kláních.

Veselský judista je několikanásobným účastníkem mistrovství České republiky v kategoriích žactva a dorostu. „Podmínky jsou ve Veselí hlavně díky trenéru Skalkovi ideální. Dobře se mají hlavně žáci na základní škole," pravil Filípek.

Ten studuje na Univerzitě Palackého. Na fakultě tělesné kultury se věnuje fyzioterapii. Právě kvůli škole trénuje veselský odchovanec v Olomouci. Právě tam by se chtěl bývalý juniorský reprezentant posunout v kariéře zase o něco dál. „Po přechodu do mužů to mám složitější. Jsem mladý a chybí mi hlavně zkušenosti," uvědomuje si Filípek.

Toho letos čeká klasický koloběh závodů Českého a Evropského poháru a mistrovství republiky. „Budu bojovat o nominaci na evropský šampionát," říká Filípek, který se dříve věnoval také atletice, cyklistice a lyžování. I v těchto sportech získal řadu medailí.

„Na prvním místě je ale pro mě judo, které určitě šlo v posledních letech hodně nahoru. Díky Lukáši Krpálkovi se o něm více mluví. Začíná být celkem populární," tvrdí.