Nejen tento skvělý výsledek katapultoval úspěšnou členku veselského oddílu na pódium Lidového domu, kde v sobotu večer převzala z rukou starosty obce Antonína Gazárka cenu pro nejlepší ženu v anketě nejlepších sportovců Vnorov za rok 2014. „Ocenění si nesmírně považuji. Jsem za to velmi vděčná," řekla Eliška Roubalová, kterou nápad ocenit nejlepší sportovce nesmírně potěšil. „Líbí se mi, že ve Vnorovech něco podobného založili. Věřím, že se v tom bude pokračovat i v dalších letech. Jsem ráda, že alespoň někdo ohodnotil naši celoroční dřinu a že o mě někdo konečně ví," usmívala se Roubalová.

Sympatická sportovkyně si slavnostní večer užila ve společnosti mladší sestry Johany, která byla rovněž nominovaná, přednost ovšem dostala atletka Tereza Korvasová. „Moc se mi to líbilo. Pořadatelé to měli hezky připravené. Bylo to možná trochu delší, ale do příštího roku se to jistě ještě vylepší. Já jsem se bavila," prohlásila.

Moderní gymnastka má za sebou mimořádný rok. Jednadvacetiletá závodnice kromě zlata na Akademickém národním šampionátu brala stříbro na Přeboru jihomoravské oblasti a Veselské panence. Povedený výkon předvedla i na Přerovské stuze, Ostravském poháru či Poháru města Vyškova. Na mistrovství České republiky byla čtvrtá v sestavě s kužely a dvanáctá celkově. „Tento rok byl pro mě nejlepší v kariéře. Jsem akademická mistryně České republiky, což je největší úspěch. Navíc jsem se stala druhou přebornicí Jihomoravského kraje," připomněla Roubalová. „Celý rok jsem pravidelně sbírala medaile a držela se na předních příčkách," přidala.

I když úspěšný rok 2014 ještě neskončil, už teď myslí na obhajobu a na vylepšení letošních výsledků. Kromě závodění se však Eliška Roubalová věnuje i trénování a výchově malých gymnastek. „Je těžké to skloubit. Mám i školu, takže je to časově náročné, ale dá se to stihnout. Chci zkušenosti předat menším dětem, aby i ony dosáhly alespoň takové úrovně jako já," říká.

Roubalová se k moderní gymnastice dostala přes rodiče ve čtyřech letech. I když pochází z Brna, po přestěhování do Vnorov začala dojíždět do sousedního Veselí nad Moravou, jehož barvy hájí dodnes. „Mamka je baletní specialistkou a hledala pro mě vhodný sport. Nakonec mě dala do moderní gymnastiky," řekla.

Že je olympijský sport, který kombinuje prvky baletu, gymnastiky, divadelního tance a akrobacie, a to jak s náčiním, tak bez něj, náročný, nikdo nepochybuje. „Je těžké všechno skloubit dohromady," přiznává Roubalová.

Studentka olomoucké Fakulty tělesné kultury se připravuje individuálně. Tréninky ve Veselí nad Moravou stíhá jednou týdně. „Rok je rozdělený na dvě části sezony. Podzimní část je skupinová, na jaře se bojuje spíše v jednotlivcích, takže gymnastka by neměla mít nikdo volno," dodala s úsměvem.