Zápasy o umístění
O 7. - 8. místo: 7. ZŠ Most - ZŠ Klimkovice 5:8
O 5. - 6. místo: ZŠ Křiby - ZŠ F. L. Čelakovského 8:15
O 3. - 4. místo: ZŠ Přerov Za mlýnem - ZŠ Eden 12:16
Finále: 31. ZŠ Plzeň - ZŠ Velká nad Veličkou 12:20
Celkové pořadí:
1. Jihomoravský kraj – ZŠ Velká nad Veličkou
2. Plzeňský kraj - 31. ZŠ Plzeň 
3. Kraj Praha – ZŠ Eden 
4. Olomoucký kraj – ZŠ Přerov Za mlýnem 
5. Zlínský kraj – ZŠ Křiby
6. Jihočeský kraj – ZŠ F. L. Čelakovského Strakonice 
7. Moravskoslezský kraj – ZŠ Klimkovice
8. Ústecký kraj - 7. ZŠ Most

Na dvoudenním turnaji v Mostě zdolala ve finále prestižního turnaje soupeře z Plzeň 20:12 a na krk si pověsila zlaté medaile. Třetí skončily na severu Čech dívky z pražského Edenu.

Na Horňácku zavládla po mimořádném úspěchu obrovském úspěchu.

„Všichni jsme nadšení. Samozřejmě známe výkonnost holek, víme, že jsou dobré, ale nečekali jsme, že finálovým turnajem projdou takovýmto způsobem,“ radoval se ředitel ZŠ Masarykova ve Velké nad Veličkou František Frýdecký, který se klání v Mostě osobně zúčastnil, holky společně s Andreou Trýskovou koučoval.

„Musím celý tým za vzornou reprezentaci nejen naší školy, ale i klubu a celé obce pochválit. Jde o velký úspěch. Vždyť jsme za sebou nechali týmy z daleko větších měst a škol,“ upozorňuje.

Po posledním úspěchu už nikdo nepochybuje, že se házená na Horňácku dělá dobře. Z Velké nad Veličkou pochází nejen reprezentantka Jana Šustková, na Masarykově škole ale studovaly i další výborné hráčky.

Školský pohár byl letos vypsaný pro družstva žáků šestých a sedmých tříd základních škol, případných víceletých gymnázií.

Do republikového finále dívek se kvalifikovalo osm základních škol z osmi krajů.

Jižní Moravu reprezentovala právě Masarykova ZŠ Velká nad Veličkou, která se o cennou trofej utkala se 31. ZŠ Plzeň, ZŠ Eden, 7. ZŠ Most, ZŠ Klimkovice, ZŠ Čelakovského Strakonice, ZŠ Přerov Za mlýnem a ZŠ Křiby.

Ve čtvrtek se hrály zápasy ve skupinách, v pátek byly na programu duely o konečné umístění.

close Děvčata z Velké nad Veličkou zaslouženě ovládla v Mostě finále Školského poháru v házené dívek. info Zdroj: ZŠ Masarykova zoom_in Děvčata z Velké nad Veličkou zaslouženě ovládla v Mostě finále Školského poháru v házené dívek.

Velká nad Veličkou po jasném triumfu ve skupině v semifinále porazila ZŠ Přerov Za mlýnem a postoupila do finále, ve kterém narazila na 31. ZŠ Plzeň, se kterou hlavně v prvním poločase svedla velkou bitvu, ale na začátku druhého poločasu odskočila o několik branek a náskok postupně navyšovala.

Nakonec zvítězila 20:12 a zaslouženě slaví svoje premiérové vítězství ve Školském poháru.

Hlavním pořadatelem Školského poháru je Český svaz házené, spolupořadatelem je Asociace školních sportovních klubů České republiky. „Dříve se tato soutěž jmenovala Novinářský kalamář a letos se konala po dvouleté covidové pauze,“ dodává Frýdecký.