„Naše družstvo cestovalo do Topoľčan odhodlané podat výkon, který by mu zajistil postup do play – off Superligy. Především díky bojovnosti a odhodlání zvítězit slavilo zasloužený úspěch,“ uvedl předseda hodonínského celku Richard Brhel, který jako velmi důležitou označil čtyřhru, v níž nastoupila Číňanka Shi Dan po boku ostřílené Aleny Vachovcové. I když zkušený pár ztratil první set, slavil vítězství.

„Postupně se dostaly do zápasu, vybojovaly koncovku druhého setu v náš prospěch a od tohoto okamžiku byly již suverénně lepší. Zdolaly soupeřky 3:1,“ mnul si ruce Brhel.

Vachovcová se činila dál. Po úspěšné spolupráci s drobnou Číňankou svedla vyrovnanou partii proti domácí obranářce Klačanské, kterou nakonec udolala 3:2.

Dařilo se i Shi Dan. Dvaadvacetiletá stolní tenistka s lehkostí přejela slovenskou reprezentační dvojku Balážovou a navýšila hodonínský náskok.

Jedinou kaňkou bylo klopýtnutí trojky Hany Matelové, která podlehla Kůdelové.

Pak se opět činila „neutavitelná“ Vachovcová. Co se nepodařilo mladičké Matelové, dotáhla do úspěšného konce ona.

„Utkání přineslo spoustu pěkných a dlouhých výměn se šťastným koncem pro nás. Alena zvítězila 3:2,“ podotkl spokojeně předseda.

V pátém střetnutí prokázala svoje kvality zase Shi Dan. Smutnící Klačanské nedala žádnou šanci.

Pomyslný hřebíček do topol'čanské rakve zabouchla Matelová. Dokonale zaskočila reprezentantku Balážovou a oplatila jí tak porážku z prvního vzájemného utkání v hodonínské hale.

Jihomoravanky se po konečném triumfu 6:1 mohou těšit na další účast v Superlize.