Na stupně vítězů naopak v silné konkurenci nevystoupali David Janeček ani Kristýna Komoňová, která byla sedmá. Andrej Čelar a Dominik Hradský nepostoupili ze skupiny.

Kvůli nemocem a jiným absencím se na víkendovém šampionátu představilo jenom šest z dvanácti domácích závodníků.

Jinak si ale veselští trenéři se zájme o judo nemohou rozhodně stěžovat. „Dětí máme pořád hrozně moc. Možná až příliš, ale nemůžeme si stěžovat. Jsme rádi, že se chtějí hýbat,“ uvedl trenér oddílu Judo Veselí nad Moravou Tomáš Skalka.

Pořádající veselský oddíl se může opravdu pochlubit širokou členskou základnou i odborníky na trenérských pozicích. Kromě Skalky se judistům věnuje také Šimon Brákora, který trenéra dělá asi deset let.

Libor Bobčík (v červeném) se po konci hostování zapojí do zimní přípravy v prvoligovém Zlíně.
Pohyby v kádru Hodonína: Odchody útočníků a posila z Lanžhota

Se svými svěřenci prožívá úspěchy i nezdary, v kariéře jim pomáhá. „Vždycky záleží, v kolika letech děti začnou. Pokud začnou od šesti roků, tak se s nimi dá lépe pracovat,“ tvrdí Brákora.

Začínající judisty učí úplně všechno. „Od gymnastiky přes chvaty, držení až po pády,“ líčí. „Ti, co začnou dřív, mají výhodu, že se mohou dřív dostat na závodní úroveň,“ přidává.

Prosadit se v judu však není vůbec jednoduché. Do Veselí nad Moravou v sobotu dorazily největší moravské naděje tohoto olympijského sportu. Své zástupce vyslaly do boje oddíly z Brna, Hodonína, Uherského Hradiště, Uherského Brodu, ale i Kostic, Tvrdonic, Mohelnice, Opavy či Frýdku-Místku.

Celkem se ve sportovní hale Vesbyt na čtyřech žíněnkách vystřídalo 297 závodníků z pětatřiceti klubů.

Šampionátu Moravy mláďat se v sobotu zúčastnilo šest veselských judistů.Šampionátu Moravy mláďat se v sobotu zúčastnilo šest veselských judistů.Zdroj: se svolením Šimona Brákory