Vítkovický stadion hostil další atletickou akci, kterou tentokráte pojal jako test před blížící se Zlatou tretrou. Mistrovství Moravy a Slezska mělo ovšem úplně jiný průběh než soutěž družstev juniorů a dorostenců, která se v Ostravě konala týden před tím.

„Minule svítilo slunce a bylo téměř bezvětří. Tentokráte hned po vystoupení z autobusu začalo poprchat během hodiny už regulérně pršelo a teplota spadla z dvacet na dvanáct stupňů. K tomu v rovince foukal silný vítr do zad, který znehodnotil výkony v prvních sprintech. Naštěstí se vítr ustálil a v dalším průběhu byl již regulérní. O to více pršelo," okomentoval průběh závodu dálkař Lukáš Lípa, který sám dvakrát ve svém sektoru zmokl.

Hodonínští atleti si ovšem s nepřízní počasí bez větších problémů poradili a z Ostravy dokázali přivést patnáct medailí a tři okresní rekordy.

Z vítězství a okresního rekordu se v běhu na čtyři sta metrů radoval junior Dominik Kubalák. Ten dokázal poprvé v kariéře prolomit hranici padesáti vteřin a časem 49,80 sekundy vymazal z okresních tabulek Tomáše Slezáka (49,88 s) i v kategorii dospělých.

Na druhé straně Kubalák o jeden okresní rekord z minulého roku přišel. V kategorii dorostenců mu ho sebral tréninkový partner Jindřich Goiš, který v závodě dorostenců rovněž nenašel přemožitele. Goišův nový osobní rekord má hodnotu 50,52 sekundy.

Posledním rekordmanem byl v sólo závodě Filip Sasínek. Hodonínský vytrvalec dosáhl v běhu na dva kilometry překážek času 6:07,75 minuty. „Patří mu prvenství v dosavadních tabulkách České republiky pro tento rok o celých čtrnáct vteřin," řekl Lípa.

Dvě zlaté medaile si domů odvezl Jakub Žurovec. Závodník AK Hodonín zaostal ve sprintu na sto metrů dorostenců pět setin sekundy od svého maxima (11,38), když jeho rozběhový čas 11,21 vteřiny zhatil příliš silný vítr.

Stejně si Žurovec vedl i na dvojnásobné trati, kde zvítězil časem 22,68 sekundy (OR 22,53). V osobním rekordu dokázal zvítězit také David Herka. Ten svojí osmisetmetrovou trať zdolal za 2:01,18 a vylepšil si tak osobní rekord téměř o čtyři vteřiny.

Mezi nejlepší závody Mistrovství Moravy a Slezska patřil sprint na sto metrů. O vítěztsví ve Vítkovicích bojovali Jakub Žurovec (AK Hodonín, zleva), Tomáš Bárta z JAC Brno, Martin Palička a Ondřej Kučeřík (oba AK Hodonín).

Mezi nejlepší závody Mistrovství Moravy a Slezska patřil sprint na sto metrů. O vítězství ve Vítkovicích bojovali Jakub Žurovec (AK Hodonín, zleva), Tomáš Bárta z JAC Brno, Martin Palička a Ondřej Kučeřík (oba AK Hodonín). FOTO: Veronika Paličková


Stříbrnou medaili si z mistrovství Moravy a Slezska přivezl Lukáš Lípa v trojskoku (14,01 m), ke které přidal ještě bronz z dálky (675 cm), výškařka Lucie Krtičková (156 cm), diskařka Jana Myrmusová (36,93 m) a výškař Filip Vinklárek (178 cm).

Bronz si na krk pověsila dorostenka Adéla Herzánová, které v závodě na sto metrů zhatil výborný osobní rekord nepovolený vítr (16,52 s). Třetí příčku obsadila také Tereza Korvasová, které jen těsně unikl v závodě na osm set metrů osobní rekord. Z bronzu se radoval i v běhu na sto deset metrů překážek Vojtěch Čech, který přidal ještě čtvrté místo v tyči (340 cm). Třetí příčku obsadil v běhu na dvě stě metrů junior Jaroslav Ďásek.

Skvělých výkonů dosáhli i ostatní závodníci, kterým medaile unikla jen těsně. Dorostenka Lucie Žurková obsadila ve sprintu na dvě stě metrů v osobním rekordu 27,01 sekundy páté místo, dorostenka Adéla Sedlářová skončila v běhu na čtyři sta metrů i díky osobnímu rekordu šestá. Juniorka Karolína Gajarová obsadila ve sprintu na sto metrů sedmou příčku.

Mezi deseti nejlepšími skončili v Ostravě také Martin Hošek (6. místo v kouli mužů a 7. místo v disku), dorostenec Dominik Bartoník (běh na 800 metrů 5. místo), Patrik Sasínek (běh na 800 metrů 6. místo), Martin Palička (6. místo na 100 m dorostenců) a Ondřej Kučeřík (7. místo na 100 m dorostenců a 7. místo na 200 m).

Marek Mikeska byl v disku jedenáctý a v kouli dvanáctý, oštěpař Zdeněk Ščudla bral osmou příčku a sprinter Robert obsadil v závodě na dvě stě metrů výkonem 25,70 sekundy třináctou pozici.