Mládežnický atletický šampionát se konal o víkendu v Táboře. Hodonínský atletický klub vyslal na mistrovství sedm závodníků a dokázal přivézt čtyři cenné kovy. Svěřenci trenérů Antonína Slezáka a Zdeňka Lípy navázali v jižních Čechách na letošní skvělé úspěchy.

Hned dva mistrovské tituly si z Tábora přivezla juniorka Sylva Škabrahová. Ta nejprve v sobotu vyhrála svůj rozběh vyhrála a do nedělního finále šla s druhým nejlepším časem. Hodonínská závodnice ukořistila první titul v běhu na osm set metrů časem 2:10,24, za necelých devadesát minut se Škabrahová radovala i na poloviční trati. Závodnici z Pardubic porazila o čtyři desetiny sekundy.

Již v sobotu se ze zisku medaile radovaly výškařka Lucie Krtičková a vytrvalkyně Žaneta Kempná.

Stříbrná Krtičková brala přeskočila laťku ve výšce 165 centimetrů, bronzová Kempná zaostala v běhu na tři tisíce metrů s překážkami za vedoucí dvojicí o deset vteřin. Přesto stačil čas 11:19,66 na překonání okresního rekordu.

„Svým umístěním si Škabrahová a Krtičková řekli o nominaci na mezistátní utkání ČR – Maďarsko – Slovinsko – Chorvatsko v maďarském Szombathely,“ uvedl trenér a manažer hodonínského klubu Zdeněk Lípa.

Dařilo se i dalším hodonínským závodníkům. Diskařka Jana Myrmusová a běžkyně Kateřina Hofírková obsadily výborné páté místo, šestý skončil v běhu na osm set metrů Dominik Kubalák.

Andrea Zapalová obsadila v rozběhu třetí místo a postup do finále ji unikl o třináct setin sekundy.

„Dalším závodem je třetí kolo první ligy mužů a žen, která se v Hodoníně koná v sobotu 3. července,“ uvedl Lípa. „Pak bude zmiňované mezistátní utkání. Po něm nás čeká menší pauza. Na podzim však půjde o tituly mistrů České republiky v kategorii žactva jednotlivců i družstev a nominace na mezistátní utkání České republika – Slovensko, které hostí městský stadion U Červených domků Hodonín 18. září,“ uzavřel Lípa.