Mají za sebou polovinu ligy, v níž zatím spíše sbírají zkušenosti než body.

Florbaloví junioři Slovácka jsou společně s dalším nováčkem Jihlavou ve spodních patrech tabulky.

I když už několikrát skousli hořkou pilulku v podobě vyšší porážky, účast v elitní soutěži berou jako výzvu. Naposledy před domácími fanoušky podlehli Vítkovicím 5:14.

„Byli lepší po všech stránkách. Naši kluci byli zaseknutí, jako kdyby nemohli hrát,“ poznamenal trenér juniorky René Falta. „Prostě na ně neumíme. V prvním zápase nám dali patnáct branek a teď čtrnáct.“

Hodonínští mladíci jsou do hry stále zapálení. I přes prohry, jež je trápí. A svazují. „Po utkání s Vítkovicemi jsme trošku v depresi. Neviděl bych v tom ale žádný problém. Hrajeme pro zábavu,“ konstatoval obránce Petr Vlčko.

Zatím jediný úspěch si junioři připsali patnáctého listopadu. Tehdy v domácím prostředí přehráli dalšího nováčka, jihlavský FBŠ. Od té doby na další bodový zápis čekají.

„V každém případě je pro nás ale první liga velkou zkušeností,“ zdůraznil Vlčko. „Ukážeme se v republice a trošku proslavíme Hodonín,“ pousmál se osmnáctiletý zadák, který společně se svým bratrem Tomášem, Lukášem Kullou nebo Markem Bábíčkem patří mezi tahouny svého týmu. „Mají to těžké. Třeba na Kullu se naneslo strašně moc odpovědnosti. V době, kdy hra hoří, je na place,“ poukázal na vytíženost kapitána trenér Falta.

Podle jeho slov kádru pomohl i návrat Tomáše Luzerta, který se po minulé sezoně florbalu na několik měsíců vzdal.

Doplnit soupisku a pomoci v těžkých chvílích měli také kluci z brněnského Hattricku. Jenže nakonec kvůli souhře smolných okolností nastoupili průměrně ke dvěma utkáním.

Kde zatím panuje spokojenost, je brankoviště. Z Otrokovic přišel gólman Malina, připojil se Vojtek z Kyjova a rozchytal se i stálý Valvoda.

„Vojtek se v minulosti věnoval hokejbalu. Na to, že na takové úrovni chytá první rok, podává nadstandardní výkony,“ doplnil pochvalu trenér.
O další prvoligové body se hodonínští mladíci vyrážejí „poprat“ do Mladé Boleslavi, na hřiště aktuálně čtvrtého týmu soutěže.