Slovácký celek se na postup do vyřazovacích bojů pořádně nadřel. Definitivní jistotu dal juniorkám Jiskry až sobotním duel, po kterém mohly hráčky Kyjova slavit. Příbor však na palubovce celku z Hodonínska ukázal svoji kvalitu a domácí tým zlobil až do konce.

„Byl to naprosto vyrovnaný zápas. První poločas byl ještě na pohled hezký, ale ve druhé půli už to byl spíše boj o každý míč i koš. Hrálo se o hodně, což se na hře podepsalo," uvedl kouč Kyjova Jiří Štěpánek.

Jeho tým sice skončil v tabulce až za Olomoucí, Bruntálem a Kroměříží, ale podle známého odborníka není Kyjov bez šance ani proti Aritmě Praha, která s dvoubodovým náskokem vyhrála skupinu A.

„Pokud by za nás odehrály všechny zápasy hráčky ročníku 1994, skupinu B bychom podle mě nejspíše vyhráli. Jejich absence se hlavně v podzimních utkáních projevila," míní Štěpánek.

Ten se mohl opět spolehnout na osvědčené opory, Petru Holešinskou a Alžbětu Bubeníkovou. „Proti Příboru se k nim přidala Sabina Poláčková, který hraje opravdu dobře," pochválil svěřenkyni kyjovský kouč, který ocenil i výkon sobotního protivníka. „Příbor měl v sestavě výbornou rozehrávačku a dvě velmi šikovné podkošové hráčky. Naštěstí ve druhém poločase jsme dokázali nejlepší hráčku soupeře ubránit," pravil Štěpánek.

Na juniorkách Kyjova se neprojevila ani únava z pátečního duelu v Olomouci. Slovácký celek v dohrávce zvítězil na Hané hlavně díky výkonu reprezentantek Holešinské a Bubeníkové 76:71. „První poločas byl z naší strany nádherný. Díky výbornému výkonu jsme si vytvořili patnáctibodový náskok. Po změně stran nás Olomouc díky osobní obraně potrápila, ale díky pozornému výkonu v obraně jsme výhru uhájili," pravil Štěpánek.

Ten ocenil po víkendových duelech výkon opory Holešinské. Členka národního týmu do šestnácti let se z Francie vrátila ve výtečné formě.

„Před reprezentačním srazem nebyla v pohodě. Byla nemocná, na dovolené, pak znovu nemocná. Herně to nebylo z její strany ono. Dali jsme ale střelecký trénink navíc, což se projevilo. Už zase hraje svoji hru," usmál se kyjovský kouč.

Juniorky Jiskry zaskočily v neděli i Bruntál. Vítěze základní části přehrály jasně 92:65.

„Znovu se potvrdilo, že dokážeme hrát dobrý basketbal. Tentokrát jsme ho však hráli celých čtyřicet minut. Soupeře, který se na nás v úvodní části jednou bodově dotáhl, jsme ve druhém poločase překvapili a díky přesné koncovce jsme až do konce navyšovali svůj náskok," zhodnotil duel Štěpánek.

Liga juniorek

Jiskra Kyjov – BK Příbor 62:56 (18:10, 33:26, 45:44)

Nejvíce bodů: Holešinská 22, Bubeníková 16, Poláčková 13

Jiskra Kyjov U19 – Slavoj Bruntál U19 92:65 (20:16, 42:33, 67:54)

Nejvíce bodů: Holešinská 46, Bubeníková 20, Poláčková 17

Dohrávka: OSK Olomouc – Jiskra Kyjov U19 71:76 (13:20, 27:41, 44:52)

Nejvíce bodů: Holešinská 32, Bubeníková 20.