Slovácký celek se v Karviné dokázal vypořádat s brzkým začátkem zápasu i tréninkovým mankem. „Skoro celá první pětka se vrátila ze školního lyžařského výcviku. Na míč kluci sáhli až na předzápasové rozcvičce,“ uvedl vedoucí kyjovského týmu Miloslav Machalínek

Hosté ale vstoupili do utkání velmi dobře. „Úvod zápasu patřil nám. Kombinačními akcemi, dvěma trojkami v závěru první čtvrtiny jsme získali malý náskok. Ve druhé části jsme však polevili a soupeři jsme umožnili se opět vrátit do utkání. První polovina utkání skončila 30:28,“ popsal úvodní část Machalínek.

Do třetí čtvrtiny nastoupili kyjovští mladíci soustředěně. Domácí Karvinou přehrávali urputnou obranou a rychlými protiútoky. „Do závěrečné čtvrtiny ale znovu vstoupili lépe domácí. Náš náskok se postupně zmenšoval, soupeř nebezpečně dotahoval,“ řekl Machalínek.

Dramatická koncovka ovšem nakonec však patřila Jiskře. Kyjov porazil v přímém souboji o druhé místo Karvinou 62:57.

Roli favorita potvrdila Sivákova parta i v Opavě. Proti desátému týmu tabulky se však Kyjovští trápili. „Už na rozcvičce bylo patrné, že si hráči nechali pohodu v Karviné,“ pronesl Machalínek. „Zápas jsme začali nesoustředěně a soupeř se během krátkého času dostal do několikabodového vedení. Po velmi rychlém oddechovém čase jsme začali hrát zodpovědněji a skóre se postupně začalo obracet na naší stranu. I když výkon našeho týmu nebyl optimální, nakonec jsme zvítězili 63:49,“ zhodnotil další duel Machalínek.

Kyjovští kadeti se v domácím představí zase ve čtvrtek 2. února. Zápas s BŠM Brno začíná v basketbalové hale v 19.00. V sobotu pak Kyjov přivítá Sokol Žižkov. Duel začíná v 10.00.

Liga U17
Sokol Karviná – Jiskra Kyjov 57:62 (13:20, 28:30, 43:51)
BK Opava – Jiskra Kyjov 49:63 (12:14, 18:17, 36:48)