Do sobotního duelu s vyrovnaným soupeřem z Ostravy domácí nastoupili s již uzdraveným Líčeníkem, ale zase scházel Koksa. Úvod utkání byl oboustranně hodně nepřesný, oba celky spíše těžily z dobré obrany. Vypovídá o tom i stav po první čtvrtině 11:8.

Kyjovští kadeti i ve druhé periodě pozorně bránili. „Od soupeře jsme za tohle období dostali jen deset bodů," řekl kouč Jiskry Radim Mezihorák. Jeho svěřenci se střelecky chytli až v posledních třech minutách. „Tento úsek jsme vyhráli 12:2 a soupeři se vzdálili na rozdíl jedenácti bodů," hlásil Mezihorák.

Ve třetí čtvrtině se ovšem rozehrálo i hostující družstvo, domácí ale slušnou hrou v útoku stále drželi náskok. „Kolaps přišel až v poslední čtvrtině, kdy jsme nechali jít soupeře tři minuty před koncem do vedení. Problém byl hlavně v útočné fázi, kde jsme nebyli schopní trefit koš z jakékoliv pozice, a o trestných hodech ani nemluvím," pronesl Mezihorák. „Závěr utkání jsme ovšem zvládli a nakonec vyhráli," přidal.

O den později narazily naděje slováckého celku na soupeře ze dna tabulky.

Tomu nasvědčoval i stav utkání, Jihomoravané v polovině zápasu vedli 35:19. „V útoku i obraně jsme pracovali velmi dobře. Hráči k utkání přistupovali zodpovědně. To se nedá říct o druhé půli, kde jsme se opět střelecky trápili a proti karvinské zóně jsme nenašli recept. Těžili jsme však z náskoku, který jsme si vypěstovali v první půli," prohlásil Mezihorák.

Bodově se předvedl především Líčeník, který proti Karviné zaznamenal šestnáct bodů. Prokeš jich nasbíral patnáct. Jinak ale hráči Jiskry v koncovce nijak přesní nebyli. „Celý víkend nás pronásledovalo obrovské trápení v útoku se zakončením a smůla při trestných hodech. Ale i přes to trápení máme dvě výhry a to se počítá. Pevně doufám, že jsme si tu smůlu vybrali a v dalších utkáních se nám bude dařit," pravil kyjovský kouč.

Nejužitečnějším hráčem víkendu byl jednoznačně Prokeš, který v obou duelech zaznamenal sedmadvacet bodů a nespočet doskoků. Kyjovští mladíci jsou v ligové tabulce s šesti výhrami a dvěma porážkami pátí. V čele je suverénní Kolín. Doma se kadeti Jiskry představí zase příští víkend, kdy nejprve v sobotu vyzvou UP Olomouc, o den později se pak utkají s Opavou.


Liga kadetů 

Jiskra Kyjov U17 – BCM Ostrava U17 56:53 (11:8, 29:18, 45:36)

Body: Strýček 12, Prokeš 12, Jan Robek 11, Tvarog 9, Líčeník 8, Pěnčík 2, Šuráň 2.

Jiskra Kyjov U17 – Sokol Karviná U17 59:46 (17:10, 35:19, 45:30)

Body: Líčeník 16, Prokeš 15, Jakub Robek 10, Strýček 6, Šuráň 5, Tvarog 4, Jan Robek 3.