Posledního vítěze národní hokejbalové ligy zastupovali na slavnostním vyhlášení, které se před týdnem uskutečnilo ve veselském kulturním domě, trenér Tibor Kosík, vedoucí mužstva Jan Kaluža starší a kapitán týmu Jan Kaluža mladší. Doprovod jim dělali starosta Sudoměřic Stanislav Tomšej a člen výkonného výboru ČSTV Hodonín Štěpán Buček.

„Samozřejmě je to pro klub i obec velký úspěch. Chlapci si to ale vybojovali beze mě. Nás může mrzet jenom to, že jsme nepostoupili do nejvyšší soutěže,“ uvedl kouč Kosík, který se na akci dobře bavil. „Dostali jsme pozvání, tak jsme přišli. Byl to pěkný večer, mělo to úroveň. Doufáme, že se vyhlášení zúčastníme i za rok,“ přál si Kosík.

Pokud Sudoměřice zopakují výkony z minulého roku, mají místo třemi nejúspěšnějšími kolektivy jisté.

V posledním ročníku národní hokejbalové ligy si celek z Hodonínska vzpomněl na nejlepší sezony. Hlavně díky kanonýrovi Martinu Hujsovi došly Sudoměřice až do baráže. Na extraligu však skvělá parta nedosáhla.

Dočkají se Sudoměřičtí letos? „ Ambice máme pořád vysoké. Soutěž ale pořádně začíná až v play off. Ve vyřazovacích bojích se hraje o všechno,“ připomněl Kosík. „Z jakého místa ale do play off půjdeme, to se teprve uvidí. Každopádně chceme skončit do čtvrtého místa, abychom ve čtvrtfinále začínali doma,“ doplnil zkušený hokejbalista, který se po delší době vrátil do sestavy silného týmu.

Sudoměřice budou i na jaře spoléhat hlavně na osvědčené hráče. Tradiční lídry Martina Hujsu, Juráska, Dinku a Komendu doplní mladí dravci a hokejisté ze sousední Skalice. „Kádr budeme mít znovu hodně silný,“ říká Kosík.

Ten se společně se svými spoluhráči připravoval na druhou polovinu sezonu hlavně v tělocvičně. „Trénovali jsme dvakrát týdně. Hráli jsme se florbal, fotbal nebo jsme běhali. Připraveni bychom měli být dobře,“ dodal Kosík.