Ten se ještě těsně před šampionátem rozhodoval, jestli pojede na něj, nebo na Dolomitenmanna. „Rozhodlo nakonec to, že jsme neměl tým, který bych očekával, a s nímž bychom mohli skončit do desátého místa. Pak je rozdíl být třicátý, nebo dvakrát vyhrát mistrovství republiky,“ řekl juniorský evropský šampión ve sprintu na divoké vodě Richard Hála.

A právě to se mu povedlo. „Přivezl jsem dvě zlata a jedno stříbro. Zlaté mám ze sprintu v kajaku a v deblu s Filipem Křišťanem. Stříbro mám z hlídek,“ informoval úspěšný kajakář.

V boji o individuální prvenství ve sprintu měl mít největšího konkurenta ve svém parťáku z debla. Ten skončil ale až čtvrtý. Třetí byl další reprezentant Ondřej Novák a Jiří Tykal druhý. „To bylo asi největší překvapení. První jízdu jsem vyhrál asi jen o půl vteřiny. Ve druhé jsem se zlepšil a dal jsem mu čtyři sekundy, což je hodně,“ podotkl Hála.

Tomu vyhovovala délka i náročnost trati. „Sprint byl kratší, kolem čtyřiceti vteřin. Voda divoká, což je pro mě dobře. Navíc jsem tam jel docela dost závodů, takže to tam mám docela najeté. Byl to hodně podařený závod,“ pousmál se veselský závodník.

Toho nyní čeká příprava na říjnový maratón, který pojede u Českého Krumlova.