Do výchozího místa pochodu – města Kyjov – se přesuneme autobusovou linkou Hodonín – Vacenovice – Kyjov s odjezdem z aut. nádraží v Hodoníně v 6:30.
Z Kyjova potom pěšky polní cestou do obce Čeložnice a místní rekreační a chatové oblasti. Zde, v restauraci Pastviny, absolvujeme prezentaci, vyzvedneme diplom za účast na akci a popovídáme si s přáteli. Předpokládaný odjezd v 16:46 hodin a příjezd do Hodonína v 17:30. Celková délka pěší trasy bude 14 – 16 km. Informace na tel. č. 776 094 278 podá a k procházce vánočním a zimním podhůřím Chřibů zve Zdenek Bušek.

Další tradiční akcí Klubu českých turistů Hodonín je Předsilvestrovský výstup na Brdo, který se bude konat ve středu 30. prosince 2009. Je to akce turistů z okresů Uherské Hradiště, Zlín, Kroměříž, Vyškov a Hodonín k ukončení turistického roku na vrcholu nejvyšší hory pohoří Chřiby pod rozhlednou.
KČT Hodonín vypravuje zájezd zvláštním autobusem. Sraz předem přihlášených účastníků bude ve středu 30. prosince v 7:45 u autoservisu Chaloupka na Dvořákově ulici v Hodoníně. Odjezd autobusu následuje neodvolatelně v 8:00 přes Ratíškovice, Dubňany, Kyjov, Koryčany a Střílky k motorestu Samota ve Chřibech. Návrat do Hodonína asi v 17:00.
Je stanovena pěší trasa: Motorest Samota (475 m) – hájenka Vlčák – Brdo (587 m) a zpět. Trasa je dlouhá asi 14 km a má převýšení pouhých 112 m. Je vedena po lesní cestě. Informace získáte na tel. č. 515 541 421. Srdečně zvou vedoucí akce Kv. Pašek a O. Pašková.

Pokud někdo neví, jak ukončit starý a přivítat nový rok, nabízíme výlet a půlnoční mši na svatém Hostýně.
Sejdeme se na vlakovém nádraží v Hodoníně 19:50, odjezd zvláštního vlaku do Bystřice pod Hostýnem je 20:10. Vlak zastavuje Rohatci zast. ve 20:15, Rohatci 20:17 a dále pokračuje přes Strážnici a Veselí nad Moravou. Tímto vlakem pojedeme bez přesedání,v Bystřici p.Host. budeme ve 22:20 hodin.
Bohoslužba začíná 23:45 děkovným te deum, ve 24:00 začíná pontifikální mše. Po mši je možnost opět sejít pěšky k vlaku nebo využít kyvadlovou dopravu.
Vlak bude ve stanici Bystřice pod Hostýnem přistavený a vytopený s dostatečným předstihem před odjezdem. Odjezd ve 2:50 a příjezd do Hodonína v 5:00 na Nový rok. Touto akcí bude ukončen rok 2009.

Klub českých turistů Hodonín bude svoje aktivity v roce 2010 rozvíjet stejně intenzivně jako v letech právě uplynulých. První akce nového roku začne jenom několik hodin po skončení poslední akce roku 2009. Touto akcí bude Novoroční vycházka.
Účelem této vycházky bude provětrat svá těla po silvestrovské noci strávené v zakouřených vinárnách, sníst poslední vánoční cukroví a především si s přáteli popřát do nového roku zdraví štěstí a hodně kilometrů.
Turisté se sejdou 1. ledna 2010 ve 13 hodin u hodonínského nádraží ČD. Po vlastních nohách půjdou přes „Výhon“ a „Černý most“ a kolem hřbitova do zahrádkářské kolonie, kde v chatě u Štěpanovských bude přátelské posezení u kávy, svařeného vína a donesených špekáčků. Všechny srdečně zvou manželé Štěpanovští a J. Mikšánková.

Ostrým startem do roku 2010 bude 35. ročník Zimního výstupu na Velkou Javořinu. Již tradičně bude výstup zahájen v osadě Vápenky, kam je nejlepší spojení linkovým autobusem, který odjíždí od nádraží ve Veselí nad Moravou v 6:59. Pro účastníky z Hodonína je možno použít vlakový spoj s odjezdem z Hodonína v 6:15, který přijíždí do Veselí v 6:50. Z Vápenek, kam přijedeme v 8:09, se vydáme po modře značené turistické trase přes rozcestí Vadovská a U zabitého Žida. Závěr výstupu po červeně značené Cestě hrdinů SNP na vrchol Velké Javořiny a do Holubyho chaty. Z Holubyho chaty a vrcholu Velké Javořiny budeme sestupovat opět po červené značce k pomníku gen. Dibrova. Zde opustíme Cestu hrdinů SNP a po zelené značce budeme sestupovat přes Šibenický a Kubíkův vrch k lovecké chatě Megovka. Dále pak Filipovským údolím do obce Javorník, kde na železniční zastávce bude akce ukončena. Celková délka pěší trasy činí 21 km. Další informace ochotně podá na tel. č. 776 094 278 a na cestu v zimních Bílých Karpatech srdečně zve vedoucí akce Zdenek Bušek.

(kčt)