Státní svátek 8. května je příležitostí pro další aktivitu hodonínských turistů. Mnozí z nich zamíří do blízkých Ratíškovic, kde v areálu fotbalového stadionu startuje 25. ročník oblíbeného turistického pochodu Okolo Ratíškovic. Místní organizátoři připravili pro příznivce pohybu v přírodě několik pěších i cykloturistických tras po pěkných místech v bližším i vzdálenějším okolí obce. Protože letošní ročník je jubilejní, je pro účastníky připraveno několik překvapení. Doprava do Ratíškovic je individuální, lze využít především několika autobusových spojů.
Zdatnější cykloturisté se vydají směrem na jih, do Dolního Rakouska a po Lichtenštejnských stezkách hodlají dorazit k jednomu z nejvýznamnějších sídel rodu Liechtensteinů v obci Wilfersdorf. Sraz účastníků bude ve čtvrtek 8. května v 7:00 u hodonínské Obchodní akademie. Trasa je vedena po okresních silnicích a cyklistických stezkách jižní Moravy a Dolního Rakouska a je dlouhá přibližně 130 kilometrů.
K výjezdu do zahraničí je nutný platný cestovní doklad a dále doporučujeme zdravotní připojištění do zahraničí, dostatek nápoje a potravy, náhradní duši nebo lepení, pláštěnku do deště, cyklistickou přilbu a osobní lékárničku pro případ drobného úrazu.
Na sobotu 10. května je připraven zájezd zvláštním autobusem do Vyškova a okolí s hlavním cílem návštěvy místního DINOPARKU a ZOO parku. Je připravena také krátká vycházka údolím řeky Malá Haná. Sraz předem přihlášených účastníků je v sobotu 10. května v 7:15 hodin u budovy PVT na ulici Dukelských hrdinů v Hodoníně. Cena zájezdu činí 100 Kč pro dospělé a 50 Kč pro děti.
Od 5. května přijímá KČT Hodonín přihlášky na další autobusový zájezd, který se bude konat v sobotu 17. května a zamíří do turistické oblasti Nízký Jeseník. Turisté navštíví Rešovský vodopád a hrad Sovinec.
Jsou připraveny pěší túry v délkách 17 a 9 a půl kilometru. Obě túry jsou vedeny po turistických trasách přírodního parku Sovinecko mezi městy Šternberk a Rýmařov. Zakončení túr prohlídkou hradu Sovinec. Cena zájezdu činí pro členy KČT Hodonín 170 Kč a pro nečleny 220 Kč. Bližší informace na vývěskách a webu KČT Hodonín.Kolem Ratíškovic
Ve čtvrtek 8. května se koná jubilejní pětadvacátý ročník pochodu Kolem Ratíškovic. Start od 7.00 do 9.30 na hřišti Baníku. Trasy pro pěší: 10 a 21 km. Cyklotrasy: 35 a 66 km.
Na startu slavnostní označení všech zúčastněných. Na závěr pochodu hraje od 15.00 country kapela El Dorado. Připravena tombola. V cíli pamětní list a tradiční keramická medaile.
Všichni jsou srdečně zváni.