Zweigltrebe v sobotu oplatilo Kapacitám finálovou porážku z roku 2008. „Moravany si titul zaslouží. Od čtvrtfinále předváděli výborný fotbal,“ nabídl svůj pohled Oldřich Pintera.

Kapacity v cestě do finále ani jednou neprohrály. Základní část vyhrály bez ztráty bodu, bravurně zvládly čtvrtfinále i semifinále. V posledním zápase sezony však Čada a spol. a selhaly. Naproti tomu Zweigltrebe šlo do vyřazovacích bojů až ze šestého místa. Z osmi zápasů vyhrálo pouze tři. To už je teď zapomenuto. „Maximálně jsme spokojení. Kapacity nás asi podcenily. Ale je to pro ně trošku kruté, prohráli jediný zápas a zrovna finále,“ pravil kapitán Moravan Jaroslav Holeček.

Jeho týmu se začátek finále nepomohl. Kapacity vedly po brankách Karla Ingra a Čady 2:0. Favorit však nebyl v pohodě, čehož soupeř dokázal využít. Kontaktní gól vstřelil Petr Zbořil, vyrovnání zařídil Holeček. Obrat dokonal Marek Ingr, na 4:2 zvyšoval Novák.

Kapacity se do zápasu vrátily brankou Eliáše. Vracovský záložník překonal brankáře Strmisku pár vteřin před koncem první půle. Zatímco v semifinále měly Skoronice i trochu štěstí, ve finále je přibrzdil nešťastný gól Dulovcze, který si do sítě srazil střelu Holečka.

Když Marek Ingr rozvlnil síť branky Kapacit pošesté, zdálo se být o vítězi rozhodnuto. Vítěz základní části však zápas nezabalil. Naopak Karel Ingr vykouzlil naději, Eliáš vrátil do řad favorita víru ve vítězství.

Kapacity v závěru svého soupeře zatlačily, ale vyrovnání se nedočkaly. Naopak výhru Moravan mohl potvrdit Petr Zbořil. Ten však zblízka mířil vedle. „Posledních deset minut nás soupeř přehrával, ale nápor jsme přežili. Když se tým sejde, dá se porazit každý,“ usmíval se Holeček.

„Moc nás to mrzí. Celou soutěž jsme neprohráli, bohužel ve finále na nás padla deka. Vedli jsme dva nula, ale dostali blbé branky ze standardek a stejně jako loni prohráli 5:6,“ uvedl kapitán poražených finalistů Miroslav Čada. Ten nemohl další těsnou porážku skousnout. „Za celou sezonu jsme dali sto deset gólů, dostali pouze třiačtyřicet. Moravany vstřelily půlku branek a přesto vyhrály,“ pronesl Čada.

Hráči Kapacity si ihned po zápase na palubovce vyříkávali chyby. „To jsou takové řeči. Patří to k prohranému zápasu. V hospodě to bude v pořádku,“ řekl Čada.

Do restaurace samozřejmě mířili i vítězové. „Slavit budeme v Kyjově. Půjdeme do hospody, pak na Tropic. Moravany ale v devět ráno hrají, tak to musíme nějak ukočírovat,“ řekl Holeček.

Třetí skončil Veselský výběr. Obhájce trofeje porazil v boji o pomyslný bronz oslabené Kuky vopálený 8:5. „Když v semifinále vedeme čtyři nula a prohrajeme, tak nemůžeme být spokojení. Doteď nevím, jak jsme mohli ten zápas prohrát. Proti Kukům se motivace hledala těžko. Mužstvo šlo za první místem, třetí příčka ale není nejhorší,“ pronesl lídr Veselí Roman Grabec.

Nejlepším střelcem letošní halové ligy se stal Miroslav Čada. „Recept? Stát vpředu a musí vás trefovat spoluhráči,“ vtipkoval ostřílený bombarďák.

Kyjovská halová liga 2010 – 2011


Finále: Kapacity – Zweigltrebe 5:6 (3:4)

Branky: K. Ingr 2, Eliáš 2, Čada – P. Zbořil, Holeček, M. Ingr, Novák, Dulovecz vlastní, Ingr

Rozhodčí: Daniel

Diváci: 100

O 3. místo: Veselský výběr – Kuci vopálený 8:5

Celkové pořadí: 1. Zweigltrebe Moravany, 2. Kapacity Skoronice, 3. Veselský výběr, 4. Kuci vopálený, 5. Beastie Boys, 6. Ocelit, 7. Parma, 8. Admira, 9. Nový Svět